Čtyřletý kluk se procházel v silnic. Nikým nepovšimnut odešel z ubytovny

Pardubice – Oznámení o nalezení ztraceného dítěte přijala linka 156 Městské policie Pardubice v pondělí před jedenáctou hodinou dopolední. Strážníci na místě převzali od svědků čtyřletého chlapce, který se sám toulal po sídlišti Dukla a vstupoval do vozovky před projíždějící vozidla.

Do rukou se strážníkům dostal hošík zanedbaného vzhledu – v potrhaných botičkách, ušmudlaném oblečení a na první přivonění také zrovna nevoněl. Z chlapce ale hlídka dostala jen křestní jméno, jenže to je pro nalezení rodičů málo. Strážníci tedy začali pátrat po okolí místa nálezu a došli až k místní ubytovně, kde našli muže. Šlo o partnera matky dítěte. Muž si toho, že dítě odešlo z ubytování, vůbec nevšiml. Potíž nastala ve chvíli, kdy chlapec odmítl s mužem zůstat.

Současně s pracovnicí sociální péče se strážníkům podařilo kontaktovat i matku, která byla tou dobou v práci. Do doby, než na místo přijela, strážníci pro dítě sehnali i křupky, ovocnou kapsičku a vodu, protože chlapec byl viditelně hladový. Vzhledem k podmínkám a stavu, v jakém se dítě nacházelo, předali strážníci celou věc k dalšímu šetření orgánům sociální péče k prověření celé situace. I tohle je bohužel něco, s čím se strážníci ve službě setkávají. Řešení problému ale už nemohou ovlivnit. Nezbývá doufat, že příběh nakonec dobře dopadne. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice