Zdolají naši senioři kanál La Manche i počtvrté?

Pardubice – Členové Klubu SenSen (Senzační Senioři) při Krajské knihovně v Pardubicích se během února opět pokusí zdolat kanál La Manche, alespoň obrazně. Již počtvrté si účastníci projektu vytyčili za cíl v průběhu měsíce uplavat 34 kilometrů, tedy stejnou vzdálenost, jaká dělí města Dover a Calais. Aktivitu seniorů podporuje krajská knihovna ve spolupráci s Aquacentrem Pardubice. Ke splnění závazku tak plavcům ze SenSen klubu může dopomoci i zvýhodněné vstupné do bazénu.

„Přeplavme svůj La Manche“ – tak zní název celorepublikové soutěže, kterou vyhlašuje projekt SenSen, platforma pro více než stovku seniorských klubů a organizací z celé České republiky. Letos se jedná již o 5. ročník štafetového plavání, který potrvá od 1. 2. do 28. 2. 2019. Jeho patronkou je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a podporovatelka plaveckých aktivit Senzačních Seniorů, která během února navštíví 5 vybraných měst a se seniory si zaplave.

Tento ročník je výjimečný i v několika dalších směrech, přihlásil se rekordní počet seniorských klubů – 18 klubů z 16 měst po celé České republice. Navíc se také může zapojit široká veřejnost a svými uplavanými bazény pardubické seniory podpořit. Pokud se tedy i vy budete chtít stát plavcem přes kanál La Manche, stačí se v uvedeném termínu dostavit do Aquacentra Pardubice a své naplavané bazény zapsat na recepci do sešitu. Podporu seniorům již přislíbila například ZŠ Pardubice – Studánka v rámci lekcí plavání. V průběhu měsíce března dojde ke zpracování i zveřejnění výsledků.

„Doufáme, že plavání se v měsíci únoru stane kromě podpory těla i potravou ducha. Držíme nám všem palce!“ uzavírá ředitelka knihovny Radomíra Kodetová.

Zdroj a foto: Krajská knihovna v Pardubicích

  •  
  •