Žáci z Poličky vaří v rámci výuky pro svoji rodinu…

Polička – V době vyučování “na dálku” se často hledají netradiční cesty. Své o tom vědí na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Poličce. Problémy s výukou však nemají a z té praktické mají radost i příbuzní žáků.

„Výuka teoretický předmětů se uskutečňuje elektronicky jako na jiných školách. Vyřešit bylo potřeba výuku odborných předmětů.  To se nám podařilo pro obory kuchař – číšník i cukrář. Žáci normují přípravu pokrmu podle počtu členů své rodiny. Potom jídlo uvaří a foto zašlou učiteli odborného výcviku k hodnocení,“ popsal výuku ředitel školy Boris Preissler. 

V oblasti teorie slouží pro žáky materiály, které škola zhruba před pěti lety vytvořila a dala je k dispozici na svých webových stránkách.  V současné době jsou k dispozici zdarma i výukové materiály na stránkách www.kulinarskeumeni.cz  Na tvorbě webu se podílí například i bývalí žáci poličské školy. Výukové materiály jsou připraveny i pro žáky řeznického oboru.

Odborná škola myslí na své žáky i příznivce na sociálních sítích. Škola připravila zajímavá instruktážní videa pro širokou veřejnost. Najdete na nich například recept na míchaný nápoj nebo návod, jak vykostit kuře na roládu od mistra kuchaře Václava Šmerdy, který v současné době na škole vyučuje.  

Žáci z Poličky vaří v rámci výuky pro svoji rodinu
« 1 z 9 »

„Doporučuji webové stránky školy jako inspiraci k tomu, co doma uvařit. V posledních týdnech jsem byl okolnostmi donucený nějaké kulinářské pokusy u sporáku sám provádět. Sice u toho docela příjemně utíká čas, ale člověk zjistí, že to vůbec není jednoduché a více si potom práce kuchařů váží,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Kromě komplikací s výukou řeší škola další problémy. Ty se týkají zavřené podnikové prodejny, kde mohli lidé nakoupit výrobky žáků. Škola dále nemůže připravovat pohoštění a rauty. Veřejnost tak neměla možnost si o Velikonocích zakoupit oblíbené cukrářské výrobky. „Ztráty jsou veliké. Doplňková činnost pro nás znamená roční příjem až milion korun,“ sdělil ředitel školy.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •