VIDEO: Přepadení dvou benzinek na Chrudimsku. Policie ČR pátrá po pachateli.

Chrudimsko – K první loupeži na benzinové čerpací stanici došlo ve čtvrtek 7. září 2023 před půl třetí ráno v Družstevní ulici ve Skutči. Neznámý pachatel vstoupil do prodejny beze slov a za pomoci posunků a pod hrozbou předmětem přikrytým bílou látkou tvarem připomínajícím pistoli donutil obsluhu, aby mu do pytle dala papírové bankovky a následně i mince a poté rychlým krokem opustil prodejnu.

Popis pachatele: Na sobě měl oblečenou modrou šusťákovou větrovku, na hlavě kšiltovku a kapuci, přes nos a ústa měl černý šátek a na rukou bílé rukavice.

V pátek 8. září 2023 před třetí hodinou ráno vstoupil neznámý pachatel tentokrát do prodejny benzinové čerpací stanice na ul. Obce Ležáků v Chrudimi. Maskovaný byl tmavou čepicí, kapucí od šusťákové bundy, slunečními brýlemi a černým šátkem přes nos a ústa. V době jeho příchodu byla obsluha benzinky mimo prodejnu v kuchyňce a tak se vydal se k první pokladně. Když se obsluha vrátila zpět na prodejnu, namířil na ní pistolí a něco nesrozumitelně pronesl. Poté pokračoval ve výběru další pokladny. 

Kriminalisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů loupeže, za které pachateli v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 2 léta až 10 let. Výši odcizených finančních prostředků nebudeme z taktických důvodů zveřejňovat. Kriminalisté pracují i s verzí, že by se mohlo jednat pouze o jednoho pachatele, pravděpodobně  o ženu.

Do současné doby se přes učiněná opatření nepodařilo pachatele zadržet, a proto se nyní obracíme na veřejnost se žádostí o pomoc se ztotožněním. Pokud budete mít informace směřující ke zjištění totožnosti osoby z kamerových záznamů, volejte na linku 158. Vzhledem k tomu, že jsou pachatelé maskováni, zaměřte se především na typ postavy, oblečení a styl chůze.

Děkujeme za spolupráci.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR