Strážníci pomáhali zraněným seniorům

Pardubice – První výjezd byl nutný už dopoledne. Na tísňovou linku se obrátila žena, která měla obavu o svou sousedku, kterou již dva dny neviděla a ani nereaguje na telefon. Z bytu navíc zaslechla slabé volání o pomoc. To zaregistrovali i strážníci, když na místě hledali způsoby, jak se k ženě co nejrychleji dostat.

Jeden ze sousedů přispěchal s náhradním klíčem, který měl u sebe, ale bohužel dveře zůstaly nedobytné. Seniorka měla totiž z druhé strany zastrčené klíče v zámku. Naštěstí byl alespoň otevřený balkón. Na řadu tak přišli hasiči s automobilovým žebříkem, kteří se dostali dovnitř a byt zpřístupnili. Hlídka zkontrolovala zdravotní stav ženy (89), která byla zesláblá, protože na zemi prý ležela již druhým dnem. Po příjezdu záchranné služby se zraněné seniorky ujali zdravotníci a ženu převezli do nemocnice. 

Druhým seniorem byl 89letý muž, kterému se zamotala hlava tak, že upadl. O něj se však doma starala dcera. Když zjistila, co se stalo, přispěchala mu na pomoc. Senior bohužel spadnul na toaletě, kde byl velmi stísněný prostor, takže jakákoliv manipulace byla velmi složitá.  I strážníci si po příjezdu počínali opatrně, jelikož si senior stěžoval na bolest a existovala důvodná obava, že má muž vážnější zranění. Veškeré pochybnosti rozpustila až posádka záchranné služby, která muže prohlédla. K vysvobození ze stísněného prostoru nakonec posloužilo staré dobré prostěradlo, které strážníci společně se záchranáři opatrně podvlékli pod mužem a následně jej vytáhli ven. Po závěrečné kontrole zdravotního stavu byl tatínek ponechán v péči rodiny. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice