Společenské prostory Domu hudby jsou téměř kompletní…

Pardubice – Poslední kontrolní den na rekonstrukci společenských prostor Domu hudby ukázal, že práce v interiéru této části jsou až na pár detailů u konce a přesouvají se k hlavnímu vchodu do Konzervatoře a do bezprostředního venkovního okolí obou vchodů.

„V polovině března jsme měli už k dispozici upravený velký sál a část přilehlé kolonády a vše bylo připravené na zahájení koncertů.  Díky zastavení společenského provozu v celé zemi jsme ale mohli už nyní dokončit také montáž audiovizuální techniky v Sukově síni. Technici zde instalovali rampu, která umožní speciální nasvětlení i pro scénické pořady a také promítání na dvě spouštěcí plátna. Kromě toho jsou hotové i dva menší původně schůzovní sály, které využívá zejména konzervatoř. Mají teď nové koncertní parametry s jevištním nasvícením. V Komorním sále, kde jsou varhany, i v Malém sále je výrazně vylepšená akustika. Repasí prošla šatna v suterénu, nová je šatna u malých sálů a v této části jsou i upravená a rozšířená i sociální zařízení,“ informoval za investora stavby 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Poté, co přijede firma Lasvit instalovat do ohybu kolonády i druhý umělecký lustr ze skleněných krystalů a bude dokončeno pár posledních drobností, bude tato část stavby kompletně hotová.

Společenské prostory Domu hudby jsou téměř kompletní
« 1 z 7 »

„Většina prací v interiéru se nyní přesunula do části budovy k hlavnímu vchodu. Tam vznikne nová vstupní aula se zázemím. Intenzivní práce jsou nyní v bezprostředním okolí, které patří k budově. To vše i včetně kompletního zateplení budovy za částku kolem 100 milionů korun by mělo být hotové o prázdninách, tak aby nový školní rok a nová koncertní sezóna už startovaly v novém,“ dodal Roman Línek.

Parkoviště, chodníky a záhony před Domem hudby jsou v majetku Statutárního města Pardubice, které by se mělo k celkové rekonstrukci následně připojit i úpravou tohoto prostoru.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •