Sodomkovo a Stratílkovo Vysoké Mýto…

Vysoké Mýto – Sodomkovo a Stratílkovo Vysoké Mýto a 24. setkání Společnosti přátel Carrosserie Sodomka, se koná již tuto sobotu 8. června 2019 od 9:00 do 19:30 hod., Vysoké Mýto, náměstí Přemysla Otakara II.

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě ve spolupráci se Společností přátel Carrosserie Sodomka založilo v roce 2007 novou tradici – festival Sodomkovo Vysoké Mýto. Festival je věnovaný vynikajícímu automobilovému designérovi a karosáři, vysokomýtskému rodákovi Josefu Sodomkovi, který svojí invencí, originalitou a smyslem pro eleganci učinil ze značky Carrosserie Sodomka vlajkovou loď československého karosářství 30. a 40. let 20. století. Festival má ambice stát se velkou a významnou akcí zaměřenou na kulturu a životní styl 1. československé republiky, zejména pak na 30. léta 20. století. Nosným tématem každoročních setkávání je automobilismus a srazy autoveteránů s karosérií Sodomka.

Letos se přidává i Expozice Stratílek historie významné hasičské firmy V. Ig. Stratílek a jejich pokračovatelů nabízí návštěvníkům velké množství továrních fotografií či dokumentů a samozřejmě originálních výrobků. Naznačuje technický vývoj a také ukazuje, že i tato technika má své designové řešení, které se vyvíjelo a odráželo dobové trendy. Zvídavý návštěvník si jistě povšimne zajímavých změn hasičských karosérií.

Dalším stěžejním prvkem je přehlídka hudebních interpretů zaměřených svojí produkcí na swingovou a jazzovou hudbu. Festivalem prolínají řady doplňkových akcí jako např. jízdy cykloveteránů, přehlídky vojenských a četnických historických spolků, módní přehlídky dobového oblečení a další. V neposlední ředě je snahou organizátorů vrátit Vysoké Mýto na jeden den o několik desítek roků nazpět a celému městu vdechnout ráz 30. let 20. století.

Více informací na webu > www.muzeum-myto.cz/cs/sodomkovo-vm

Festival spolupořádají Společnost přátel Carrosserie Sodomka a Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto.

Zdroj a foto: Regionální muzeum Vysoké Mýto
Titulní foto: Facebook Město Vysoké Mýto

  •  
  •