„Smích a humor je kartáč, který smazává všechny pavučiny ze srdce," řekl Jan Přeučil

Pardubice – „Mistři a bardi herectví říkají, že jeviště je krásný chrám, kam klobouk nepatří. Ale výjimka potvrzuje pravidlo. Proto v mém rodném městě můj oblíbený klobouk hluboce smekám," přivítal se s návštěvníky Východočeského divadla známý herec Jan Přeučil. Ten zavítal na 24. ročník GRAND Festivalu smíchu. Zde byl patronem představení Slováckého divadla Uherské Hradiště Třináctkrát za svědka.

V Pardubicích se narodil

„V Pardubicích jsem se narodil. Mým kmotrem byl poslanec Karel Pekárek. Můj tatínek byl tehdy jeho tajemníkem. Poté byl dokonce poslancem za Pardubicko. Pardubice miloval a prožil zde spoustu krásných chvil," vysvětlil Jan Přeučil.

„Jsem potěšen, že jsem opět mohl být v jednom z nekrásnějších divadel nejen v České republice, ale v Evropě," vyznal se ze své lásky k Východočeskému divadlu.  

GRAND Festival smíchu je důležitý a prospěšný

„Je skvělé, že se v Pardubicích pořádá GRAND Festival smíchu. Považuji ho za velice důležitý a prospěšný. Smích a humor je kartáč, který smazává všechny pavučiny ze srdce," dodal Jan Přeučil, podle něhož je GRAND Festival smíchu také úspěšný. „Lidé ho milují, protože se zde pobaví a prožijí nádherné chvíle," vysvětlil známý herec, který vyřídil pozdravy i od své ženy Evy Hruškové.          

Garantem hlediště v Uherském Hradišti

„S manželkou se rádi smějeme a užíváme si života," podotkl patron soutěžní inscenace z Uherského Hradiště. „K Uherskému Hradišti mám také moc hezký vztah. Když se po rekonstrukci Slováckého divadla vyměňovala sedadla v hledišti, ptali se mě, jestli nechci být garantem hlediště. Tak jsem souhlasil," doplnil Jan Přeučil.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Grand Festival Smíchu – Michal Klíma