RETIA i nadále pracuje na zákaznických projektech…

Pardubice – Všechny firmy divize CSG Aerospace i v době pandemie pokračují ve své činnosti, snahou vedení je chránit zdraví zaměstnanců a podporovat nařízení vlády pro ochranu veřejného zdraví. V RETII stejně jako v dalších společnostech divize platí soubor preventivních bezpečnostních, hygienických a provozních opatření, která chrání zdraví zaměstnanců a zajišťují bezpečný provoz.

V současné složité situaci RETIA i nadále funguje a její specialisté pracují bez přerušení na projektech společnosti. Díky zaměření RETIE na technologické projekty má oproti čistě výrobním podnikům určitou výhodu a také díky dlouhodobému charakteru jejího vývojového a výrobního programu není choď pardubické společnosti současnou pandemií přímo ovlivněn. RETIA nepřerušila žádné práce na zákaznických projektech, specialisté dále pracují na vývoji i testování produktů pro obchodní partnery. RETIA je tak i v současné době schopna plnit smluvní závazky vůči všem svým partnerům a je připravena řešit i obtíže, které by mohly nastat v souvislosti se současnou pandemickou situací ve světě.

I v dnešní složité situaci společnost RETIA poskytuje podporu pro záznamový a analytický systém ReDat, který dodala již celé řadě zákazníků doma i v zahraničí. Ten je totiž jednou z klíčových součástí komunikační sítě Integrovaného záchranného systému České republiky a používají jej záchranáři a policisté po celé zemi, kteří stojí v první linii v boji s nebezpečnou pandemií.


O společnosti RETIA

RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů, spolupracovníků z vývoje bývalé pardubické Tesly. RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více jak 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA exportem.

Zdroj a foto: PP Partners Prague