Policisté pátrají po podezřelém muži…

PARDUBICE – Podezřelý muž byl zadržen. Kriminalisté vyšetřují násilnou smrt. 

AKTUALIZACE: Díky dobré spolupráci kriminalistů a kolegů z cizinecké policie jsme získali poznatek o tom, že muž má cestovat autobusem na Ukrajinu. Vycestováním zpět na Ukrajinu se chtěl pravděpodobně vyhnout trestnímu stíhání.

Na základě evropského zatýkacího rozkazu vydaného Okresním soudem v Pardubicích byl podezřelý muž v nočních hodinách zadržen na polsko-ukrajinském hraničním přechodě. Nyní ve spolupráci s Krajským státním zastupitelstvím v Hradci Králové započne proces vydávacího řízení podezřelého do České republiky.


Od včerejšího večera kriminalisté vyšetřují násilnou smrt dvou mužů, nalezených na ubytovně v Opatovicích nad Labem.

Policisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi a zjišťují všechny okolnosti případu. Jak oba muži zemřeli, nemůžeme v tuto chvíli z taktických důvodů sdělit.

V souvislosti s prověřováním násilného trestného činu pardubičtí policisté pátrají po podezřelém 32letém Ukrajinci, urostlé atletické postavy. Na sobě by mohl mít tmavé oblečení a tmavou čepici, v ruce příruční tašku. Více info zde

Pokud tohoto muže uvidíme, kontaktujte linku 158. Nesnažte se ho sami zadržet, muž by mohl být ozbrojený.

A. M. – hledaný muž

Datum narození 1/18/1987
Pátrání vyhlášeno 11/18/2019
Nebezpečný NE
Ozbrojen ANO
Nakažlivá nemoc NE
Státní příslušnost Ukrajina (UA)

Výška 190 až 200 cm
Zdánlivé stáří 30 až 35 let
Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Databáze obsahuje údaje o pohřešovaných a hledaných osobách, po kterých Policie České republiky vyhlásila pátrání.
Policie České republiky rozhodně nedoporučuje provádět opatření ze strany veřejnosti, které by měla za následek omezení práv nebo osobní svobody zveřejněných osob i s ohledem na vlastní bezpečnost. Policie žádá občany, aby veškeré informace k pohřešovaným nebo hledaným osobám sdělili na linku 158, případně nejbližší služebně Policie České republiky, nebo zaslali e-mail na adresu operačního odboru Policejního prezídia Policie České republikypp.oo.operacni@pcr.cz.
Všechny dotazy jsou zaznamenávány. Policie České republiky si vyhrazuje právo nezařadit do systému osobu, pokud to je nutné pro plnění jejich úkolů podle zákona.
Toto zpracování osobních údajů je realizováno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky v platném znění a bylo nahlášeno na Úřad pro ochranu osobních údajů.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •