„Párkrát se někdo divil, že MC Erik ještě žije," smála se hvězda 90. let na Retrolandu

Hradec Králové – Hvězda 90. let MC Erik zamířil na letošní Retroland. „Párkrát se mi stalo, že se někdo divil, že MC Erik ještě žije. Ano, je to tak! A dokonce ještě stále zpívá," usmíval se MC Erik, který se proslavil jako člen slovenské skupiny Maduar a dua se zpěvačkou Barbarou Haščákovou. Na Retroland zavítal společně se zpěvačkou Ivanou Poláčkovou

Na Retrolandu zazpíval i s 3,5letou dcerou

Na svém kontě má MC Erik například hity Do It, I Feel Good, Anjel, Sen, Keď príde láska nebo U Can't Stop či Summer Nights, který vycházel ze slavného muzikálu Pomáda. „Přiznám se, že muzikály obecně moc v lásce nemám. S výjimkou filmových Vlasů, které režíroval Miloš Forman, a Pomády," sdělil MC Erik. „Říká se, že krást se nemá, ale když si to člověk šikovně půjčí," reagoval s úsměvem na to, jak po svém upravil hit z populárního muzikálu.    

Podobně jako pecku Dancing Queen z repertoáru světoznámé skupiny ABBA, který společně s ním na Retrolandu zazpívala i jeho 3,5letá dcera Ela. „Ta se neztratí. Předpokládám, že až přijedeme domů, bude po nás chtít část svého honoráře," vtipkoval MC Erik a dodal, že premiéru si Ela na pódiu odbyla zhruba před měsícem a půl v Mikulově. „Moc se jí to líbilo," poznamenal MC Erik.

Jeho otec, tedy dědeček Ely, si prý dal hodně záležet, aby jeho vnučka přišla do styku s veškerou hudbou svého otce. „Velmi mi to lichotí, když sedneme do auta a její první otázka zní: Táto, pustíš tátu?'," svěřil se hrdý otec Elinky. „Ta naši hudbu miluje. Dokonce si ji sama žádá. Nejdříve viděla tátu na pódiu a ona byla pod ním. Pak si usmyslela, že chce s tátou na pódium. Tak jsem jí to slíbil. Týden o ničem jiném nemluvila. Jsem rád, že publikum na Retrolandu bylo velmi vstřícné," komentoval MC Erik jeden z dojemných momentů vystoupení na festivalu v areálu letiště v Hradci Králové

„Hudba pro mě znamená hodně i dnes"

„V minulosti jsem tu už vystupoval. Těšil jsem se sem. Věděl jsem, že je to krásný a velký prostor. Na akce tohoto typu přímo ideální," řekl MC Erik, který byl nadšený z toho, kolik lidí do areálu dorazilo. 

„Špatně jsem zaparkoval, takže jsem cestou na jeviště procházel mezi lidmi. Bylo to hezké. Jsem rád, že vyšlo počasí. To je u venkovních akcí velmi důležité," radoval se interpret, jemuž přijde neuvěřitelné, že i po 30 letech lidé touží slyšet jeho písničky. „To je naprostá bomba," uvedl umělec, který dokázal vyprodat mnoho koncertních hal, stadionů i klubů a získat řadu ocenění v podobě zlatých a platinových desek. Jen v duu s Barbarou jich stihl za relativně krátkou dobu existence prodat kolem 250 tisíc.     

„Hudba pro mě stále znamená hodně i dnes. Baví mě. A tím, že jsem potkal Ivanku, která má nádherný hlas a ještě navíc velmi podobný Barbaře Haščákové, hlavně u ploužáků, tak mi přišlo škoda v muzice nepokračovat. Kdybych byl závislý na tom, že budu vystupovat jen s původní kolegyní, už by to možné nebylo. Barbara v roce 2000 odjela do Ameriky a zůstala tam natrvalo. Ale proč se dál nepodílet na něčem, co se snad i dnes někomu líbí a je to pro nás i publikum příjemné," položil řečnickou otázku MC Erik. 

S novými hity to moc slavné není

S tvorbou nových hitů to prý ale moc slavné není. „Když jsme si s manželkou hledali baráček blízko Prahy, chtěli jsme, aby byl nedaleko vesnice, kde bydlí Martin Hájek z Rádia Kiss. Je to můj velmi dobrý přítel. S ním jsem nahrával zatím poslední desku i singl. Když jsme se tam stěhovali, tak jsme si říkali, že to bude fajn, jak spolu budeme tvořit muziku. A bydlíme tu už pět let a stihli jsme složit celou jednu píseň," přiznal MC Erik. 

„To je celkem přesná charakteristika toho, jak se do nových písní hrnu. Ale chtěl bych nějaké stvořit. Mám pocit, že jsem ještě v muzice neřekl poslední slovo. S Martinem Hájkem dokonce vyhrožujeme, že jsme do hudebního důchodu neodešli a jednou spolu vytvoříme něco dalšího. Ale jak jsem v covidové době začal dělat úplně jinou práci a firma funguje, není čas. Navíc se chci věnovat rodince, takže ke skládání se nejsem schopen dostat," líčil Erik Aresta.

Ten se dnes živí hlavně tím, že nabízí stínění a závěsy pro pergoly a zimní zahrady. „Na stará kolena jsem začal makat rukama a moc mě to baví. Nemám s tím problém, naopak mi to dělá velkou radost," nechal se slyšet 51letý umělec, jehož prý naopak unavuje vlastní propagace. „Na to jsem opravdu líný. Proto jsem rád, když nás někdo z organizátorů podobných retrofestivalů pozve. Sám si vystoupení nesháním. Ale potěší mě, když si můžeme čas od času někde zazpívat," dodal MC Erik.

Ivana: „Posluchači byli na Retrolandu úžasní!" 

Na Retroland zavítal se zpěvačkou Ivanou Poláčkovou. „Vystoupení jsme si užili. Posluchači byli úžasní. Dali nám energii, kterou jsme od nich nasáli a pak zase vrátili zpět," poznamenala 37letá zpěvačka, která má za sebou vítězství v celé řadě slovenských i zahraničních pěveckých soutěží včetně Zlíntalentu v roce 2004. „Na muzice z 90. let jsem vyrostla, protože ji poslouchal můj bratr. Ten je o osm let starší než já. U nás stále frčela a já jsem ji měla ráda. To byl i důvod, proč jsem hity, které složil MC Erik, znala," uzavřela Ivana Poláčková.   

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ