Elektrárny Opatovice ukončují topnou sezónu

Pardubicko – Oznamujeme, že od středy 15. května 2024 bude v EOP Distribuce, a.s., ukončena topná sezóna. Díky příznivému teplému počasí, které meteorologové očekávají v následujících dnech, bude naplněna podmínka pro ukončení vytápění.  

Letošní topná sezona byla výjimečná, neboť se jednalo o nejteplejší období za posledních více než 60 let. Začátek vytápění byl odložen až na 9. října, což je o měsíc později než obvykle. Celková spotřeba tepla v průběhu topného období byla oproti předchozímu roku nižší  přibližně o 8 %.

Přestože jaro již na začátku dubna přineslo teplé dny, kvůli krátkodobému návratu chladnějšího počasí jsme museli dodávku tepla ještě udržet. Nyní však s příchodem stabilně teplého počasí můžeme topnou sezónu bezpečně ukončit.

Výroba a dodávky opatovického tepla se plánují a přizpůsobují aktuálnímu vývoji počasí a potřebám našich zákazníků. Zavazujeme se k efektivnímu využívání zdrojů a k ochraně životního prostředí.

Děkujeme všem zákazníkům za spolupráci během letošní topné sezóny a přejeme všem příjemné a teplé jarní dny.


Elektrárny Opatovice, a.s. (EOP) hlavní činností společnosti je výroba tepelné a elektrické energie.  EOP provozuje elektrárnu s vysokoúčinnou kombinovanou výrobou elektřiny a tepla  o celkovém tepelném výkonu 698 MW. O dodávky a prodej tepla z EOP se stará společnost EOP Distribuce, a.s. (DTO), jež zásobuje teplem 63 tisíc domácností a mnoho dalších významných průmyslových, podnikatelských či veřejnoprávních subjektů. Soustavu zásobování teplem tvoří přibližně 319 km tepelných sítí, v regionu Hradec Králové – Pardubice – Chrudim. Vlastníkem EOP i DTO je společnost Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH).

Autor: Hanka Počtová
Zdroj a foto: Elektrárny Opatovice, a.s.