Pardubické OZVĚNY FEBIOFESTU pokračují. Univerzita Pardubice slaví sto let republiky i československého filmu…

Pardubice – V pondělí odstartovaly na Univerzitě Pardubice OZVĚNY FEBIOFESTU. MFF Praha –  Febiofest letos oslavuje své  25. narozeniny, ale připomíná také sto let republiky a současně vznik prvních československých filmových společností i profesionálních filmových ateliérů.

Po úvodním snímku Jan Palach bude ve středu 14. listopadu od 19 hodin na akademické půdě Univerzity Pardubice uvedena první česká boat movie „Do větru“. Snímek je režijním debutem Sofie Šustkové, které také film osobně uvede a vtáhne diváky do atmosféry slunečného Řecka na plavbu bratra a sestry, ke kterým se připojí syn majitele lodi a jejich bezstarostná jízda po moři se začne ukazovat v úplně jiném světle.

Do hlavních rolí filmu odehrávajícího se na plachetnici v Řecku obsadila Šustková Vladimíra Polívku, Matyáše Řezníčka a Jenovéfu Bokovou. Film se natáčel jako nezávislý projekt mladých tvůrců na palubě lodi v okolí Severních Sporád. Pro svůj snímek si tvůrci vybrali generační téma ve smyslu hledání cesty, kam dál plout životem, a odpovědí na otázku, jakou podobu a limity má osobní svoboda. Ty zarámovali do neobvyklého milostného příběhu točícího se kolem vztahového trojúhelníku dvou sourozenců a jednoho kamaráda. Scénář se vyvíjel pět let a fakt, že se natáčení bude odehrávat z větší části na palubě plachetnice, přiměl autorku i štáb strávit dlouhou dobu na moři

VSTUP ZDARMA JE MOŽNÉ ZÍSKAT NA ZÁKLADĚ REZERVACE PROSTŘEDNICTVÍM E-MAILOVÉ ADRESY: INFO@OZVENYFEBIOFESTU.CZ

“Pro návštěvníky projekce jsou připraveny ochutnávky alkoholických i nealkoholických nápojů, včetně drinku Yperit, který má ve snímku Do větru významnou roli,” říká Drechsler.

Pardubice nejsou zdaleka jedinou zastávkou OZVĚN FEBIOFESTU, které již nějakou dobu křižují po České republice. Univerzita Pardubice je však první z řady vysokých škol, kam festivalové ozvěny ještě zamíří.

Historie konání pardubická části FEBIOFESTU se datuje již od roku 1999. A stejně tak i letos na jaře mohli filmoví fajnšmekři navštívit tuto filmovou přehlídku a zhlédnout celkem třináct atraktivních snímků ve čtyřech dnech. Jeho hlavní část se tradičně konala v multikině CineStar. Letošní pardubický FEBIOFEST opět nabídl atraktivní tituly nejrůznějších žánrů včeských distribučních předpremiérách, včetně snímků které se do distribuce vůbec nedostanou. Provázel je nebývalý divácký zájem.

Velký ohlas vzbudila i závěrečná mimořádná projekce pardubického FEBIOFESTU, jež zároveň vtipně upozornila na otevření nové pravidelné linky z Pardubic do španělského města Alicante. Dějištěm velkolepého finále, které obstaral originální snímek slavného španělského režiséra Pedra Almodóvara Rozkoš v oblacích, byl nově otevřený letištní terminál Jana Kašpara.

Zdroj a foto: © CINEMA TIME, s.r.o.

  •  
  •