Pardubické letní kino Pernštejn láká na Rusalku. Osobně ji uvede Dagmar Pecková i Magda Vášáryová…

Pardubice – Opravdovou peckou graduje letošní program 14. ročníku Pardubického letního kina Pernštejn, promítající celé léto v novém areálu „ZA VODOU“ na pravém břehu Labe, vedle mostu Pavla Wonky. 

Mezzosopranistka světového formátu Dagmar Pecková tu společně s legendou československého filmu Magdou Vášáryovou osobně uvedou v úterý 27. srpna 2019 od 21:00 hodin působivý snímek RUSALKA režiséra Petra Weigla z roku 1977. 

„Emocionálně dokonalé hudební prožití hlavní filmové představitelky je v tomto díle zcela ojedinělé. Hluboce se skláním před uměním paní Magdy a duchovní krásou člověka, který je pro mě absolutní morální hodnotou,“ řekla Dagmar Pecková, která stojí za hudebním festivalem Zlatá Pecka. Jeho cílem je přiblížit krásnou hudbu širokému publiku a speciální projekce snímku Rusalka je součástí jeho doprovodného programu. 

A pozor! Vstup na tuto akci je, stejně jako na ostatní filmové projekce v Pardubickém letním kině Pernštejn, zdarma. 

Pardubické letní kino vzniklo před 14 lety, je největším podnikem svého druhu v ČR a představuje díky svému rozsahu, dramaturgické koncepci a délce trvání nejen republikový, ale i středoevropský unikát. Právě proto jej už 10 let zastřešuje Ministerstvo kultury ČR, které jej tak svou záštitou zařadilo mezi nejvýznamnější kulturní projekty České republiky. 

Milovníci filmu i filmaři samotní si ho za 14 let jeho existence velmi oblíbili, což může potvrdit jak více než 700 tisíc spokojených diváků, tak řada osobností, které do letního kina pravidelně jezdí představit své filmy, například režiséři Juraj Herz, Jan Hřebejk, Fero Fenič, Filip Renč, Zdeněk Troška, Irena Pavlásková, Olga Špátová, Miloslav Šmídmajer, Zdeněk Zelenka, Dan Přibáň, Jan Chicago Novák, Jiří Chlumský, Čestmír Kopecký a další. Nejen díky tomu se každý ročník těší velkému zájmu celostátních a regionálních médií. 

Úspěch Pardubického letního kina se samozřejmě nezrodil ze dne na den. Po celá léta jeho konání jsme velmi dbali na zachování tří klíčových zásad, které jej v porovnání s akcemi podobného druhu činí velmi specifickým: je to především speciální dramaturgická skladba programu, kvalita produkčního zajištění, včetně rozsáhlé propagace a v neposlední řadě absence vstupného. 

Skutečnost, že všechny projekce jsou zdarma, je kruciální: tento kulturní podnik se tak stává dostupným pro všechny sociální vrstvy obyvatel. Letitá obliba letního kina je dána také kvalitním produkčním zajištěním, komfortním diváckým zázemím a rozsáhlou propagací. Proto také filmové projekce pod širým nebem přilákaly již výše zmiňovaných více než 700 tisíc diváků.

Zdroj a foto: Cinema Time, s.r.o.  / www.letni-kino.cz 

  •  
  •