Největší výstava velšských pony se vrací do Pardubic

Pardubice – Mezinárodní účast, více než 100 koní a posuzovatelé z britských ostrovů. To je připravovaná výstava plemen koní welsh pony a cob. Na pardubickém dostihovém závodišti se uskuteční o víkendu 17. – 18. června 2023 a přístupná je široké veřejnosti. Vstupné na akci je zdarma. 

Do Pardubic se výstava welsh pony a cob vrací po dlouhých deseti letech. Bude to největší česká výstava tohoto typu. V rámci dvoudenní akce se představí koně nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. 

Zlatým hřebem celého šampionátu bude sobotní část. V ní bude k vidění více než 100 koní všech sekcí. Představí se také nejmladší účastníci se svými poníky ve výstavní třídě „Mladý vystavovatel". Koně budou hodnotit tři renomované posuzovatelky z Velké Británie, odkud velšská plemena pochází.  

V neděli se diváci mohou těšit především na sportovní disciplíny. Začínat se bude výkonnostními zkouškami a následovat budou disciplíny podsedlové a zápřahové. Pardubický šampionát je jednou ze zastávek seriálové soutěže „Vozatajský pohár". Opět se předvedou také děti. 

Vstup na akci je zdarma. 

Přijďte se podívat na toto krásné velšské plemeno a podpořit účastníky této akce diváckou kulisou a potleskem.

Foto: ilustrační Dostihový spolek a.s.
Zdroj: Český svaz chovatelů velšských koní