Nalehko oblečen bloudil parkem

Pardubice – Seniora vybaveného na zimní túru značně nedostatečně si v Bubeníkových sadech nevěřícným pohledem měřila jiná návštěvnice parku. Její zrak padl na mužovo oblečení.

Ne že by snad svršky nesplňovaly módní kritéria, ale proti zimě zkrátka nechránily dostatečně. Podezření budily hlavně pantofle, které na brodění sněhem nejsou zrovna první volbou většiny turistů. Žena tedy přivolala strážníky a dobře udělala.

Hlídka našla muže pouze v teplácích mikině a již zmíněné lehké obuvi, který se vydal na výlet za příbuznými. Zapomněl o tom ale informovat v domově seniorů. Strážníci proto na místo dovezli jednoho z ošetřovatelů, který muži dovezl i jeho bundu a doprovodil jej zpět do domova.

Agresivní zloděj se probil z obchodu. Daleko ale neutekl

Po stopách pachatele vyrazili strážníci v sobotu večer. Z obchodního domu je přivolal člen ostrahy, který se pokusil zastavit pachatele, kterého on i strážníci dobře znají. Naposledy tam totiž tento nájezdník kradl stejný den ráno, kdy za ním zůstala škoda 7000 korun.

34letý muž chodí mezi regály často. Jenže neplatí a poslední dobou své nájezdy vylepšil i o násilí. Se zbožím, mezi které patří zejména alkohol, se prostě snaží probít přes pokladny i ostrahu. V minulém týdnu takto napadl ostrahu v jiném obchodě a stejný kousek zopakoval i nyní. Po čerstvé stopě vyrazily dvě hlídky a muže dostihly na Zborovském náměstí. Strážníci muže předali k dalšímu opatření Policii České republiky. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba, Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice