Najdi svoji identitu, vybízí Univerzita Pardubice. Budoucím studentům se představuje na veletrhu Gaudeamus…

Pardubice – Budoucím studentům se tento týden představuje na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus také Univerzita Pardubice. Na brněnském výstavišti se až do pátku 26. listopadu mohou zájemci o studium seznámit s možnostmi studia na všech sedmi fakultách. Čekají je také ukázky vědy a tradiční pardubický perník.

„Univerzita Pardubice nabízí možnost studovat humanitní, technické i přírodní vědy. Vzdělávají se u nás budoucí chemici, ekonomové, dopravní experti, elektrotechnici nebo informatici, zdravotníci, historici, filozofové a restaurátoři," říká prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Univerzity Pardubice prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D.

Univerzita Pardubice se na veletrhu Gaudeamus Brno letos prezentuje v expozici č. 30. Maturanty oslovují přímo vysokoškoláci z jednotlivých fakult s prvky oblečení v červenobílé kombinaci symbolizující univerzitní barvy.  Kromě informací o studiu a přijímacím řízení pro následující akademický rok 2022/2023, univerzita nabízí také další možnosti a benefity, které studium právě v Pardubicích přináší. 

Individualitě každého studenta se Univerzita Pardubice přibližuje vizuálně svojí kampaní i heslem: Najdi svoji identitu. Zájemce vybízí, aby si vybrali studium v Pardubicích, kde mohou zanechat otisk jako nezaměnitelnou osobní identitu. Už přímo na veletrhu mohou maturanti zanechat svoji stopu a vzkaz na univerzitní Zdi otisků. V expozici je čeká mnoho drobných dárků, a také typický pardubický perník nebo káva s vůní perníku.

Zaujmout a pobavit. Takový cíl má sekce Věda pro život, ve které popularizátoři z Fakulty elektrotechniky a informatiky předvádí například robota, se kterým si budoucí studenti mohou zahrát piškvorky. Jejich kolegové z Fakulty chemicko-technologické nabízí návštěvníkům molekulární gastronomii se svítícími drinky a studenti z Fakulty zdravotnických studií ukazují, jak funguje novorozenecký simulátor základních životních funkcí.

Z dalšího úhlu mohou poznat Univerzitu Pardubice uchazeči o studium na speciálních přednáškách, ve kterých každý den představují vysokou školu sami její studenti i pomocí videí.

Veletrh nabízí mezinárodní expozice, ve kterých se představuje 294 univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si mohou vybírat z více než 10 tisíc studijních oborů.

Další informace ke studiu zájemci najdou na speciálních stránkách – Studuj na UPCE. Univerzita Pardubice plánuje 10. prosince také Den otevřených dveří pro uchazeče o studium.

Autor: Mgr. Martina Macková – vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice