Mistrovství světa v Latinské Americe pro pardubického plavce Daniela Cimburka

Cali / Pardubice – Česká seniorská reprezentace se právě vrátila z Mistrovství světa v ploutvovém plavání, které se konalo v kolumbijském městě sportu – Cali. Ve dnech 20. – 23.7. se účastnilo celkem 5 českých plavců spolu se třemi trenéry. Jedním z reprezentantů byl i pardubický plavec Cimburek.

Nejmladší člen české výpravy a loňský dvojnásobný juniorský vicemistr světa, Daniel Cimburek, zažil svou premiéru v seniorské kategorii a ani zde se neztratil, vybojoval 9. místo na 400RP a 11. místo na 100RP. Navíc byl členem mužské štafety na 4×100 metrů, která trochu nečekaně došla až do finále, kde skončila 8.

Tyto výsledky jsou o to cennější, že kromě vysoké nadmořské výšky (Cali leží 1100 m n.m.), leteckého přesunu, který se neplánovaně protáhl o dva dny, Danovi nedorazilo zavazadlo, takže kromě monoploutve měl zbylé vybavení vypůjčené od kolegů ze Slovenska.

Ve výsledku jsou ale dojmy ze šampionátu pozitivní. „Plavání s ploutvemi je v Kolumbii hodně populární, na finále chodilo třeba tři tisíce diváků. Navíc když získal medaili někdo z Kolumbie, tak to byla atmosféra, kterou asi nikde jinde nezažiji," sdělil své dojmy Cimburek.

Nyní čeká plavce Klubu potápěčů Pardubice zasloužená pauza do konce prázdnin a poté opět příprava na novou sezonu. „Příští rok bude Mistrovství Evropy, kde bych chtěl stlačit své osobní rekordy a umístit se do osmičky," přiblížil své plány Cimburek.

Autor:Anna Cimburková
Zdroj a foto: Anna Cimburková