Alkohol nepatří ani za řídítka

Pardubice – Zcela opilého muže, který na nákupy dorazil na elektrokole připomínajícím skútr, oznámil strážníkům pracovník ostrahy obchodního domu. Poté, co se jezdec chvíli motal po obchodě, vyrazil na svém vozidle zpět k domovu.

Hlídka strážníků jej dojela v ulici Kpt. Bartoše a zastavila. Bylo jasné, že muž má skutečně slušně nakoupeno a to nejen z obchodu. To ostatně potvrdil i kontrolní přístroj na měření alkoholu v dechu, který ukázal číslovku 2,66 promile.

Zde bude následovat možná velmi překvapivé poučení pro některé uživatele jízdních kol, elektrokol a koloběžek. I takový jezdec je účastníkem provozu a jízda pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky je zakázána nejen za volantem motorového vozidla. Pro držitele řídítek to platí stejně snad s jediným rozdílem – nehrozí tu ztráta řidičského průkazu ani trestné body. Co zde hrozí ale určitě, tak je finanční postih za tento dopravní přestupek. 53letému muži hrozí v tomto případě až padesát tisíc korun. O sankci bude rozhodovat správní orgán, kterému strážníci případ postoupili.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice