Místo na Megadeth do Pardubic se agresivní muž projel na záchytku do Hradce

Pardubice – Když už kapela zahraje fakt tu poslední a přídavek už vytleskáváte ve vyprazdňující se hale, kde na scéně už neřádí kapela ale bedňáci, je čas jít domů. Známé to koncertní pravidlo.

O afterparty po koncertu se obvykle nepokoušíte před koncertem, jako 31letý muž. Ten si ve čtvrtek spletl koncertní halu a nákupní centrum a začal řádit tam. Protože odmítal opustit prostory obchodního domu na žádost ostrahy, vyvedli jej na vzduch strážníci a ukázali směr, kudy tudy k podiu. Jenže hlídka ještě ani nestihla odjet moc daleko a muž se bumerangovým manévrem vrátil na místo činu v obchodním domě a opět tam agresivním chováním začal narušovat občanské soužití.

Tentokrát už si u strážníků vytleskal přídavek v podobě testu na přítomnost návykových látek a alkoholu v dechu. Obojí pozitivní, u alkoholu téměř dvě promile. Muž, který do Pardubic přijel na koncert deathmetalové legendy, tak ještě před jeho zahájením putoval do jiného sálu. A to do sálu sloužícího k vyšetření pacientů na záchytné stanici v Hradci Králové. 

V 16 letech nadýchal 1,6 promile

Skupinu osob popíjejících alkohol si všimli strážníci v Devotyho ulici. Ukázalo se, že jednomu z pijáků je teprve 16 let a dechová zkouška zase ukázala, že má v sobě už 1,6 promile alkoholu. V takovém případě voláme vždy rodičům nebo jinému zákonnému zástupci, aby si pro napitou ratolest přijeli a zajistili dohled a zotavení ve vlastní režii. V tomto případě i ve spolupráci se strážníky ze Sezemic.  Případ si dál převezme oddělení sociálně-právní ochrany dětí. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice