Mírně jedovaný had se plazil ulicí…

Pardubice – Na zastávce MHD v ulici S. K. Neumanna se objevil cestující, který vzbudil pozornost. Jednak se připlazil a jako neškodná užovka taky zrovna nevypadal.

Na přítomnost hada upozornil strážníky muž, který stál na zastávce. Navíc se zachoval naprosto příkladně. Oznamovatel hada sledoval, zbytečně se k němu nepřibližoval, vyčkal na místě do příjezdu strážníků, kteří provedli odborný odchyt. A to doslova.

Jeden ze zasahujících strážníků je totiž zkušeným herpetologem,  takže byl ve svém živlu. S radostí určil, že odchycený kousek je Heterodon nosatý, mírně jedovatý had, který spíš více zastrašuje, než útočí a pro svou nenáročnost a zajímavost je mezi chovateli oblíbeným druhem. Odchycený plaz putoval do městského útulku. 

Během včerejšího dne zachránili strážníci i s oznamovatelem zraněné mládě poštolky, které se bude kurýrovat v Záchranné stanici Pasíčka.

Do výčtu výjezdů k včerejším odchytům patří i potkan, který vystrašil řidiče na parkovišti v ulici Jana Palacha a také korela v centru města. Tito dva živočichové byli ale rychlejší než odchytáři a rychlým útěkem – úletem si zajistili svobodu.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice