Mimořádné koncerty Komorní filharmonie Pardubice v prodeji

Pardubice – Komorní filharmonie Pardubice zahajuje v pondělí 19. června v 9 hodin prodej vstupenek na všechny neabonentní koncerty nové sezony, tzn. na koncerty z kategorie Máme hosty a Mimořádné koncerty. Jedná se o několik koncertních pořadů, které svým repertoárem a pojetím vybočují od čistě klasických programů. Tyto koncerty jsou obvykle populárněji laděné, oslovují širší záběr posluchačů, a proto o ně bývá veliký zájem.

Začátkem prosince se uskuteční koncert Jiřího Pavlici & Hradišťanu s filharmonií, při kterém budou uvedeny oblíbené písně i nové skladby z repertoáru Hradišťanu. Jiří Pavlica a Hradišťan vystupují na našich i zahraničních pódiích už několik desetiletí a jsou vždy zárukou vysoké umělecké kvality, vynalézavé a pestré dramaturgie, a v neposlední řadě také schopnosti vést dialogy s hudebníky různých žánrů a objevovat tak nové světy sobě i posluchačům. V tomto duchu se ponese i společný program s Komorní filharmonií Pardubice pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka. A jelikož se bude jednat o koncert konaný u příležitosti životního jubilea Jiřího Pavlici, tak nebude nouze ani o překvapení!

Dalším mimořádným pořadem, který bývá rychle vyprodán, je silvestrovský koncert. Poslední koncert v kalendářním roce 2023 přivede na podium Sukovy síně Felixe Slováčka ml. v roli dirigenta, zpěváka a hráče na soprán saxofon. Spolu s ním se představí i jeho sestra zpěvačka Anna Julie Slováčková a vynikající klavírista Vjačeslav Grochovský. Silvestrovský program nabídne klasickou, filmovou, muzikálovou, českou i světovou hudbu, včetně premiérového uvedení Gershwinovy Rapsodie v modrém pro klavír a orchestr ve speciální úpravě právě pro tento koncert.

Mezi netradiční hudební zážitky nové sezony, na které lze od pondělí pořídit vstupenky, patří promítání grotesky s filharmonií. Tentokrát se budou během jednoho večera promítat hned tři snímky s legendárním Charlie Chaplinem v hlavní roli: Chaplin vystěhovalcem, Chaplin strážcem veřejného pořádku a Chaplin na kolečkových bruslích. To vše za živého hudebního doprovodu pod taktovkou amerického dirigenta Roberta Isrealiho, který je zároveň autorem hudby k těmto groteskám. Groteska s filharmonií je zařazena do koncertního programu koncem dubna. 

Dále jdou do prodeje vstupenky na únorový koncert Ti nejlepší z HAMU, při kterém se představí houslistka Terézia Hledíková a klavírista Matyáš Novák. Mimořádnou událostí bude také březnové uvedení Dvořákovy Stabat Mater připravované ve spolupráci s Konzervatoří Pardubice, při které bude mezi účinkujícími i tenorista Petr Nekoranec.  

Předprodej vstupenek zajišťuje Turistické informační centrum v Machoňově pasáži v Pardubicích, případně je lze pořídit také online na webu www.kfpar.cz.

Autor: Andrea Žeravíková
Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice