Chcete do všedního života vnést trochu vzrušení? Vymyslete si Filipa či Banburyho

Pardubicko – Co všechno se může přihodit, když chcete do všedního života vnést trochu vzrušení? Třeba si vymyslet fiktivní osobu, za kterou se dá vyrazit, když se vám zrovna zachce. Proto si dva angličtí džentlmeni stvoří imaginárního bratra Filipa a stále nemocného přítele Banburyho. Díky nim pak mohou vyrážet za půvabnými ženami a sbírat historky do pozoruhodné studie žen, mužů, vztahů a stereotypů. Tu nabídla povedená inscenace divadelní společnosti Indigo Company Jak je důležité býti (s) Filipem, která byla k vidění na vyhlídce hradu Kunětická hora.

Komedie o lásce a námluvách

Lehkovážná konverzační komedie z pera slavného dramatika Oscara Wildea vypráví o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti. Soubor Indigo Company si tuto hru přizpůsobil k obrazu svému. Aktualizoval ji a přidal osvěžující hudební i pohybovou složku, která umocnila náladu celého představení.

režii Hany Marvanové se v roli Algernona Moncrieffa objevil Michael Vykus, jeho parťáka Jacka Worthinga ztvárnil Radek Zima. Jeho mladou chráněnku Cecílii, která žije na venkovském sídle, ztělesnila chrudimská rodačka Jana Trojanová. Půvabnou Gvendolínu si „střihla" Lilian Sarah Fischerová, která v roce 2007 získala titul II. vicemiss na soutěži krásy Česká Miss. Trochu upjatou vychovatelku Cecílie, slečnu Prismovou, zahrála velmi přesvědčivě Stanislava Jachnická. Ta tři roky působila ve Východočeském divadle. Známá je dabingem Phoebe Bufetové z kultovního seriálu Přátelé.

V manželství musí být na zábavu tři

Komedie postavená na vtipných dialozích dvou povedených kamarádů a jejich svérázných názorech na ženění a vztah k ženám diváky dobře pobavila. Aby ne, když oba pánové razí heslo, že ve městě člověk baví sám sebe a na venkově druhé nebo že v manželství musí být na zábavu tři, protože dva na to nestačí. A ještě se shodnou na tom, že příbuzní jsou nejprotivnější část lidstva…

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Indigo Company