Mateřská škola Pastelka na cestách za kamarády z různých zemí…

Pardubice – Minulý týden jsme si s dětmi zahráli na cestovatele a každý den poznávali kulturu, jazyk, gastronomii a zvyky pěti různých zemí. Naučili jsme se, jak se děti v dané zemi zdraví a jak si děkují, povídali si o nejzajímavějších místech, vyzkoušeli si vyrobit státní vlajky a ochutnali tradiční jídla.

Prví den jsme se vypravili na Slovensko. Povídali jsme si o zvyklostech našich sousedů, přečetli si o Jánošíkovi, naučili se pár slovenských slovíček a ochutnali kapustnicu, halušky s bryndzou i ovčí sýr.

V úterý jsme vycestovali opravdu daleko. Poznali jsme kulturu a zvyky kamarádů z Číny i jejich pro nás velmi složité písmo a řeč. Někteří z nás si dokonce vyzkoušeli, jak se dělá takové sushi i jak těžké je naučit se jíst hůlkami. K ranní svačince jsme si dali zdravé ovoce, v poledne polévku plnou zeleniny, masa a nudlí a kung-pao s rýží.

Cílem středeční výpravy byla země proslulá svou láskou k přírodě a zimními sporty, kolébka Vikingů – Norsko. Dopoledne jsme strávili jak jinak než v lesích. Po návratu nás čekal báječný oběd, rybí polévka z tresky se zeleninou a smetanou a pečený losos s bramborovým pyré a brokolicí.

PZ Skolka Pastelka Cestuje 1510201806
« 1 z 7 »

Ve čtvrtek jsme se společně vydali za velikou louži – do USA. Na procestování tak různorodé země by nám nestačil ani měsíc. Ale stihli jsme zjistit pár věcí o indiánech, hvězdičkách na vlajce i té obrovské soše ve městě New York. Ochutnali jsme sladké donuty a paní kuchařky nám udělaly k obědu kukuřičnou polévku a báječné burgery s hranolkami.

Poslední zemí, kam jsme vycestovali, byla Itálie. Dozvěděli jsme se něco o historii hlavního města Říma a jeho kolosea, zahráli si na stavitele Šikmé věže v Pise a trénovali zdobení křupavé pizzy. Denní menu bylo opravdu italské. Ke svačince tiramisu, k obědu polévka Minestrone a Milánské špagety s parmazánem a po spinkání na nás čekalo co jiného než pizza.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem rodičům i přátelům MŠ za spolupráci na našich cestách.

A nebojte necestovali jsme naposledy. I v druhém pololetí nás čeká tentokrát 14 denní projekt a už se těšíme na další spolupráci. Velkým plusem je spolupráce všech zaměstnanců MŠ. Právě propojení s kuchyní MŠ je pro tento projekt klíčové. Proto jsme moc rádi, že se záměr vydařil a dle ohlasů si vše užili nejenom děti, ale i dospělí.

Zdroj a foto: MŠ Pastelka

 

  •  
  •