Kraj dlouhodobě pomáhá policii s modernizací techniky

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve středu se zástupci Nezávislého odborového svazu Police ČR v čele s předsedou předsednictva Tomášem Machovičem, místopředsedou za vězeňskou službu Petrem Cieluchem a předsedou veteránské sekce Jiřím Merglem. Řeč byla mimo jiné o možnostech podpory ze strany kraje a spolupráci s Krajským ředitelstvím Policie Pardubického kraje.

„Intenzivnější podporu pořízení moderního vybavení pro krajské policejní ředitelství jsme zahájili s tehdejším krajským policejním ředitelem a později policejním prezidentem Janem Švejdarem. Domluvili jsme se na systému finanční podpory na nákup moderního vybavení či různé techniky, kterou by si krajští policisté nemohli běžně pořídit. Od té doby se pravidelně de facto každý rok snažíme podporovat konkrétní projekty, které pomáhají ochraně majetku a obyvatelstva," řekl hejtman Martin Netolický s tím, že se jednalo například o nákup moderního radaru Ramer, pořízení monitorovacího a pátracího vozidla, otevření služebny na Dolní Moravě či nákup zobrazovacích stěn umístěných na integrovaném operačním středisku v Pardubicích či vybudování preventivně informačního centra, které slouží mimo jiné pro přednášky žákům základních a středních škol. Řeč byla také o problematice vězeňství, odměňování policistů a nastavení systému výsluh.

Hejtman zároveň za dlouholetou podporu aktivit policejních veteránů a podporu práce Policie ČR obdržel čestné členství v Nezávislém odborovém svazu Policie ČR.

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky byl založen 19. července 1990 jako první odborová organizace příslušníků a zaměstnanců Policie České republiky. Jedná se o největší odborovou organizaci, která sdružuje příslušníky a zaměstnance bezpečnostních sborů, ale také Ministerstva vnitra ČR, Ministerstva spravedlnosti ČR a organizačních složek státu zřízených k plnění jejich úkolů, s počtem členů více než 17 tisíc ve služebním či pracovním poměru. Organizace podporuje také aktivity bývalých příslušníků v rámci členství pro veterány, kterých jsou více jak dva tisíce.

Autor: Mgr.Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj