Kolo pro život je v polovině, osmá zastávka se odehraje v Chrudimi…

Chrudim – Kolo pro život se o nadcházejícím víkendu dostává do své poloviny. Osmá zastávka největšího cyklistického seriálu v České republice zavede cyklisty do Chrudimi, kde se již po jednadvacáté uskuteční tradiční Manitou Železné hory Cardion. Závod odstartuje v sobotu 22. srpna.

„Manitou Železné hory Cardion patří mezi nejstarší amatérské MTB maratony u nás a je součástí seriálu Kolo pro život už od prvního ročníku,“ uvádí Tomáš Pravenec, ředitel komunikace pořádající agentury Petr Čech Sport. „Pro závod je typický start obou závodních tras z historického náměstí v Chrudimi a úvodní zdolání Širokých schodů. Účastníci se následně vydají po trati vedoucí Chráněnou krajinnou oblastí Železných hor,“ dodává.

Hlavní závod na trase B odstartuje v 11:00 z Resselova náměstí, na cyklisty čeká 66kilometrová trať s převýšením necelých 1600 metrů. Účastníci 39kilometrové trasy C se vydají na start ve 12:30 a musí zdolat poloviční převýšení.

Pro rodiny s dětmi i pro ty, kdo mají rádi klidnější tempo, je určena nezávodní trasa D – Family jízda (20 km), která účastníky provede přírodními krásami kolem Rabštejnské Lhoty a Kochánovic.

Nejmladší cyklisté do 13 let se mohou těšit na trať plnou zvířátek vedoucí okruhem bývalé bikrosové dráhy, pro starší děti je připravený závod v seriálu ČT Déčko Junior Trophy. Závody doprovodí celodenní program pro celou rodinu.

Podrobnější informace ohledně závodu, včetně map a startovacích časů jsou k dispozici na webových stránkách seriálu www.kolopro.cz. Seriál Kolo pro život pokračuje po víkendové pauze 5. září, devátým dílem bude Znojmo Burčák Tour České spořitelny.

Zdroj a foto: SPORT INVEST

  •  
  •