I softbal má svoji Ester. Pavel Koblížek si zahrál nejvyšší ligu basketbalu a softbalu…

Pardubice – Pavel Koblížek o víkendu nastoupil jako hráč Pasos Pardubice v zápase proti Žraloci Ledenice. Po basketbalu si tak zahrál i další nejvyšší soutěž v ČR – softbalovou Extraligu, která patří k nejkvalitnější lize v Evropě.

"Nadhazovač mě trochu šetřil, extraligovou kvalitu jsem vnímal. Hra byla velmi rychlá," zhodnotil svůj softbalový debut v nejvyšší lize Pavel Koblížek, který v klubu Pasos Pardubice především trénuje mládež.

"Chtěl jsem si stoupnout k metě a zápas koučovat, udělal jsem spoustu chyb, které bych jako trenér svým svěřencům vytkl," svěřil se Koblížek.

Ve své kariéře si Pavel Koblížek zahrál 2 nejvyšší ligy v ČR – kromě softbalu hrál i nejvyšší ligu v basketbalu v tehdejším týmu Ostacolor Pardubice (nynější Beksa Pardubice). "Účast v dalším sportu na vrcholové úrovni už neplánuji, to bych si ten sport musel vymyslet a hned v něm nastoupit v nejvyšší soutěži," vtipně zakončil šance na další vrcholovou účast v jiném sportu.

Zápas pro Pavla Koblížka měl ještě jednu příchuť, nastoupil v něm totiž společně se svým synem Filipem Koblížkem, který dlouhodobě patří k nejlepším hráčům a v červenci bude reprezentovat ČR na MS 2018 juniorů v Kanadě. "Filipa jsem vnímal jako spoluhráče a velmi jsem si to užil," dodal Pavel Koblížek.

Zdroj a foto: Pasos Pardubice