Hledaný chlapec se dal před strážníky na útěk, cestou ještě zahodil sáček s marihuanou

Pardubice – Běžná kontrola veřejného pořádku za prostorem obchodního centra na Masarykově náměstí se změnila v honičku. Odstartoval ji sám čtrnáctiletý chlapec, který při zahlédnutí hlídky vystřelil jak splašená srna.

Na výzvy k zastavení pochopitelně nereagoval, takže strážníkům nezbývalo nic jiného, než jej doběhnout. To se jim po pár metrech podařilo a chlapce zastavili. Ani výzva k prokázání totožnosti se nesetkala s ochotou spolupracovat. Chlapec si vymýšlel různá jména i adresy, pak z krytu na bezdrátová sluchátka vytáhl sáček s návykovou látkou, který zahodil a znova se dal na útěk. Opět marně.

Na podruhé strážníci použili hmaty a chvaty, aby chlapci znemožnili další útěk. Zjistili, že důvodem k útěku je skutečnost, že jej tak, jak už několikrát, hledá státní policie. Ve světle těchto událostí byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si chlapce včetně zahozeného sáčku převzala.

Cuketu?

Z linky 156. Oznamovatelka nalezla odloženou zeleninu u popelnic. No ano, nemá se to. Ale vzhledem k tomu, že v bedně našla hlídka CUKETY, tak máme pro podezřelého i velké pochopení..

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice