Galerie Pernerka má stavební povolení

Pardubice – Zisk pravomocného stavebního povolení je zásadním krokem pro projekt obchodního a společenského centra Galerie Pernerka v Pardubicích. Výstavba nové čtvrti, která má Pardubicím přinést obchodní centrum s prestižními značkami, kanceláře nejvyššího standardu, špičkové hotelové, multikina či sál pro tisíc hostů, se tak přiblížila. Projekt na strategickém místě blízko hlavního nádraží připravuje olomoucká developerská skupina Redstone. 

Galerie Pernerka vyroste na ploše o rozloze 28 500 metrů čtverečních na místě někdejšího lihovaru Hobé. Od roku 2019, kdy začala demolice zrušeného lihovaru, čeká tato výhodně situovaná lokalita na nové využití, které přinese Pardubicím výrazné zlepšení hned v několika segmentech. „Naším záměrem je, aby po dokončení přineslo toto místo Pardubicím zcela novou kvalitu. Ve výsledku bude pulsovat životem a stane se oblíbeným centrem pro místní obyvatele i cílem turistů," říká zakladatel skupiny Redstone Richard Morávek.

V závěru loňského roku získal projekt územní rozhodnutí, nyní má už i platné stavební povolení. Díky tomu už může společnost příští rok začít připravovat výstavbu. Příštím krokem by tak měl být výběr dodavatele stavby. 

Po dokončení nabídne centrum až 50 tisíc metrů čtverečních plochy. Obsahem bude jak klasický retail pro obchodní jednotky známých značek, tak i prostory pro ordinace lékařů, wellness služby, jump aréna, dětská zóna, restaurace a také multikino se sedmi sály. Součástí areálu má být parkoviště s kapacitou 1100 míst. 

Významným přínosem pro Pardubice jakožto turistickou a kongresovou destinaci bude i nový čtyřhvězdičkový hotel. Zařízení prestižního mezinárodního řetězce AC Hotels by Marriott nabídne 150 pokojů a špičkové kongresové centrum se společenským sálem. Rovněž tyto služby v regionální nabídce dosud chybí a posunou ji tedy na kvalitativně vyšší úroveň.

Autor: Petr Hlávka
Zdroj a foto: REDSTONE REAL ESTATE, a.s.