Fotografické duo Photocech|CZ míří do Pardubic!

Pardubice – Zelená brána vezme v létě návštěvníky „DO DIVOČINY“. Od 4. července do 31. srpna 2019 bude v předbraní zpřístupněna unikátní fotografická výstava, která nabídne snímky divoké přírody z celého světa. Své wildlife fotografie představí rodinné duo – otec a syn – Vladimír Čech a Vladimír Čech ml. Přijďte se podívat, jak to vypadá, „když se cestovatelské nadšení a přes 20 let zkušeností otce spojí s fotografickou posedlostí syna“, lákají fotografové

Pro Vladimíra Čecha byla jasnou volbou Afrika, která se stala jeho srdeční záležitostí. Od roku 1994 procestoval několik afrických zemí a některé i několikrát – Namibii, Botswanu, Zimbabwe, Zambii a JAR, Ugandu, Rwandu a Tanzanii. Dále pak Keňu, Etiopii, Republiku Kongo, Demokratickou republiku Kongo, Egypt, Madagaskar a Mauricius. Mimo černého kontinentu navštívil i Thajsko, Indonésii, Aljašku, USA, Kanadu, Peru, Kamčatku, Nepál a Indii!

Zatímco, otec propadl Africe, syn Indii. „Roku 2013 jsem měl to nesmírné štěstí podívat se s foťákem do Indie a splnit si do té chvíle poměrně utopický sen – pozorovat a ve volné přírodě fotografovat tvora, jehož charisma a přirozená krása nejde ani prostými slovy popsat. Od té doby se za tygry snažím usilovně každý rok vracet. Ne, že bych pouze chtěl – já prostě musím!“, prozrazuje Vladimír Čech ml.

Kromě fotografování se oba autoři mimo jiné věnují také psaní článků, které společně s fotografiemi publikují v tuzemských i zahraničních magazínech. V současné době je jejich jméno spojováno s propagací nadačního projektu Remembering Wildlife v České republice.

Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 4. 7. 2019 od 17:00 hodin v předbraní Zelené brány. Vystoupí pardubický písničkář a hudebník Petr Langr. Více informací o fotografické dvojici naleznete na webu: www.photocech.cz/cs/domu/ či Facebooku: www.facebook.com/www.photocech.cz/

Zdroj a foto: Europe Direct Pardubice

  •  
  •