Extrémní kombinace horka a alkoholu pokračují…

Pardubice – Víkendový žár sežehl patrně nejednu pokožku. Zatímco se plácáte kefírem a tiše úpíte, máme bohužel i takové zprávy, že některé jedince sežehl alkohol a to opět v rekordních hodnotách.

Premiantem tohoto víkendu byl 29letý muž zadržený v obchodním domě při drobné krádeži.

Nákup, který nezaplatil a který by se dal označit jako low cost party sestával z dvoulitrového piva v plastu ukrytého v batohu a klobásy a čokolády za opaskem kalhot. Celkem za 117 korun. Strážníci po příjezdu na místo hned vycítili alkoholickou atmosféru. Zdrojem byl muž, který nadýchal 4,33 promile. Po prověření jeho totožnosti se navíc ukázalo, že krádež i takto nízké hodnoty je v jeho případě už pokračováním trestného činu a převzala si jej proto hlídka Policie ČR.

Jen těsně pod tímto pijanem se umístila žena, ze které ohnivá voda promluvila silou 4,28 promile alkoholu v dechu. Strážníci ji ležící sbírali na zastávce v ulici Palackého.

Třetí v pořadí je rovněž žena, kterou strážníci rovněž velmi dobře znají a která se 3,36 promile vyspávala v sobotu ráno na Pernštýnském náměstí. Posledním do téhle silně opilé sbírky zapadl 36letý muž, který s 2,60 promile usnul před stánkem se zmrzlinou, kde budil veřejné pohoršení. Strážníci jej proto vzali na vhodnější odpočinkové místo. Na záchytné stanici totiž nehrozí, že vás budou překračovat děti ze školky na vycházce.

K této alkohitparádě dodáváme jedno varování. Extrémní horka určitě nejsou výzvou k lihovým dostihům. Dodržovat pitný režim v této době je samozřejmě vřele doporučováno ze všech stran, ale kombinovat alkohol a stávající teploty zkrátka není dobře. Hodnota přes dvě promile v dechu je již velmi těžká opilost a o hodnotě 4 promile se hovoří již jako o hladině hrozící člověku úmrtím. Znepokojuje nás také to, že v posledních dnech je případů velmi silně opilých lidí větší množství. Víme z praxe, že lidské tělo vydrží hodně, ale kombinace teplotních a alkoholických extrémů by mohla být fatální.

Ztracenou ženu vrátili strážníci domů

Do ulice Sokolovská vyjížděla hlídka strážníků po oznámení všímavého občana. Ten našel na lavičce 81 letou seniorku.

Paní bloudila a vůbec nevěděla, v které části města se nachází. Strážníci z dokladů zjistili, že žena bydlí v centru města. Hlídka proto ženu převezla služebním vozidlem do místa bydliště, kde se shledala s manželem, který už se začínal o její osud obávat, protože se dlouho nevracela z procházky.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice