Evropský pohár juniorů do 19let na Ploché dráze v Pardubicích…

Pardubice – Na pardubický plochodrážní stadion se v pátek 9. srpna po roce vrací semifinálové souboje evropských juniorů v kategorii do 19 let. I letos to budou souboje o postup do finále soutěže těchto jezdců. O osm postupových míst do závěrečného závodu, který se uskuteční již tuto neděli ve slovenské Žarnovici, se utká šestnáct jezdců ze čtrnácti zemí.

Mezi největší favority závodu patří bezesporu obhájce prvenství z loňského roku Dán Mads Hansen, skvěle si v této kategorii počíná i Švéd Philip Hellström-Bängs. Vždy výborní jezdci v této kategorii přijíždí z Polska, ale v letošním semifinálovém závodě by měli hrát významnou úlohu i oba čeští zástupci. Jan Kvěch i Petr Chlupáč už uspěli v závodech o kategorii výše a to je samozřejmě řadí do role favoritů v tomto závodě. Navíc oba, už účastníky finálového závodu před rokem byli.

Juniorské boje jsou, ale vždy plné soubojů a také i nečekaných výsledků. Překvapit mohou i další. Proto jsou mezi diváky tyto závody tak oblíbené. Předpokládáme, že nejinak tomu bude i tento pátek.

Závod začíná v 18 hodin. Oficiální trénink je ve 14 hodin.

Zdroj a foto: Zlatá přilba Pardubice