Český červený kříž byl v době karantény oporou…

KRAJ – Rada Pardubického kraje přijala na svém posledním zasedání zprávu o činnosti Oblastních spolků Českého červeného kříže (ČČK) Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí v období března až května, kdy byla nejen na území Pardubického kraje vyhlášena karanténa z důvodu šíření viru COVID-19.

„Pracovníci ČČK a dobrovolníci měli v období karantény opravdu napilno. Mezi jejich činnosti patřila řada dobročinných a velmi důležitých pomocí druhým. Šlo například o zajišťování nákupů, vyzvedávání léků, poskytování psychosociální pomoci, výdej jednorázových ústenek, distribuce a šití roušek, rozvoz obědů, výroba štítů, distribuce dezinfekce nebo doprava potřebných k lékaři,“ ocenil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Do pomoci se za oblastní spolky v Pardubickém zapojilo několik stovek členů ČČK a také dobrovolníků. Ti zažívali mnohdy i úsměvné situace, když pomáhali řešit nákup potravin, který čítal tři rohlíky a deset piv. Pomáhali však řešit i transport seniorky do nemocnice na aplikaci penicilinu. V Ústí nad Orlicí pomáhali naopak organizovat Koncert pod okny, na kterém vystoupil u domů pro seniory ve čtyřech městech okresu Michal Hrůza. Ve Svitavách řešili zejména problémy, které se týkaly Azylového domu pro matky s dětmi, který tento oblastní spolek provozuje.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •