Agresivní muž pod vlivem alkoholu ohrožoval kolemjdoucí…

Pardubice – Krom víkendové události s otevřenou hospodou pak Městská policie Pardubice vyjela poskytnout součinnost hasičům u dvou nahlášených požárů bytových prostor. Ani v jednom případě nebyla pomoc strážníků nutná. V jednom případě šlo o planý poplach, v druhém šlo o spálený oběd, který majitel bytu ponechal bez dozoru.

V sobotu hlídka městské policie prověřovala stížnost na opilého muže, který se choval agresivně ke kolemjdoucím. Strážníci zjistili, že jeho agresivitu živí hlavně otevřená lahev vodky a hrozby pokračovaly i směrem ke strážníkům. Ti muže s 3,42 promile dopravili na záchytnou stanici, kde lékař rozhodl o jeho hospitalizaci. Následně byl za své jednání po vystřízlivění pokutován.

Za tento víkend Městská policie Pardubice řešila pokutou 8 případů spojených s porušením vládních nařízení. Šlo zejména o kombinaci konzumace alkoholu a nenošení ochrany dýchacích cest.

Dodáváme však, že většinu událostí spojených s nařízením vlády se strážníci nejprve snaží řešit domluvou a upozorněním na daná pravidla. Až teprve ve chvíli, kdy domluva s jedincem není v žádném jazyce možná, přistupujeme k sankcím.

Koronavirus a Městská policie Pardubice

S ohledem na vývoj pandemie upravuje Městská policie Pardubice od 2. listopadu 2020 provoz Oddělení řešení přestupků. Až do odvolání je toto oddělení otevřeno pouze v pondělí a středu a to v časech 8:00 – 10:00 a 14:00 – 17:00 hodin.

Zároveň dodáváme, že k dnešnímu dni Městská policie Pardubice hlásí 8 strážníků nakažených koronavirem, dalších 5 kolegů je již z nemoci vyléčeno a vrací se do práce. Výkon služby směrem k veřejnosti není nijak omezen.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •