Dům hudby bude energeticky úspornější…

Pardubice – Radní Pardubického kraje dnes vybrali firmu, která bude v letošním roce provádět energeticky úsporná opatření na pardubickém Domu hudby. Ten je jako sídlo Konzervatoře Pardubice v krajském majetku. Vzhledem k architektonické hodnotě budovy se venkovní vzhled fasády nijak výrazně nezmění.

Budou vyměněny všechny dveře a okna. Ty nové budou také z hliníku, se stejným tvarovým členěním a barevností, pouze s lepšími tepelně-technickými vlastnostmi,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek a pokračoval: „Pouze v prvním a šestém patře na parapetních stěnách, kde není hliníkový fasádní systém, se použije zateplovací systém, který dostane povrchovou úpravu bílé silikonové omítky. Firma posílí také izolaci střešního pláště a dojde na repasi vzduchotechniky, která vyměňuje vzduch v sálové části budovy.“

Reklama

Projekt zateplení Domu hudby za přibližně 30 milionů korun uplatnil Pardubický kraj i v rámci operačního programu Životní prostředí. Od Evropské unie by mohl dostat zhruba 14 milionů korun. Zateplování by mělo probíhat letos až do srpna. „V příští Radě budeme rozhodovat o dodavateli modernizace společenské části Domu hudby, kterou chceme mít hotovou do konce února příštího roku,“ dodal Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje pro majetek, investice a kulturu.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •  
Reklama