Alkohol a drogy za volantem o víkendu na Chrudimsku…

CHRUDIMSKO – oBěhem soboty a neděle zastavily hlídky po Chrudimském okrese šest řidičů, kteří požili před jízdou alkoholické nápoje nebo byli pod vlivem omamných a psychotropních látek a za volant takto usednout vůbec nesměli.

V sobotu kolem jedenácté hodiny dopolední zastavili dopravní policisté v Heřmanově Městci prvního z hříšníků. Ten měl sice veškeré potřebné doklady v pořádku, kontrola zda jednatřicetiletý řidič není pod vlivem alkoholu, již v pořádku nebyla. Nadýchal 0,29 a 0,33 promile alkoholu v dechu. Ve večerních hodinách téhož dne hlídka Obvodního oddělení Heřmanův Městec zastavila na Masarykově náměstí dvaatřicetiletého řidiče cizí státní příslušnosti. Ten nadýchal přes dvě promile alkoholu.

V neděli zastavili a kontrolovali další tři řidiče hlinečtí kolegové. Jedním  z řidičů byla sedmatřicetiletá žena, kterou v dopoledních hodinách kontrolovali v obci Krouna. Žena se podrobila dechové zkoušce s výsledky 2,86 a 3,02 promile alkoholu v dechu. To nebyl ale jediný prohřešek. Dotyčná za volant usedla i platnou blokací všech skupin řidičského oprávnění a vozidlo nemělo ani platnou STK.

Posledního z těchto řidičů zastavila chrudimská dopravka před čtrnáctou hodinou v Tovární ulici v Chrudimi. U dvacetiletého mladíka byla provedena dechová zkouška, která byla negativní, dále byl proveden test na návykové látky, který byl pozitivní na Cannabis.

Všem řidičům byla zakázána další jízda. Případy se budou zabývat příslušné správní orgány. Nezodpovědným řidičům hrozí odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: Policie ČR

  •  
  •