Batoh před nádražím uzavřel okolí a zmobilizoval Policii…

PARDUBICE – Dnes dopoledne zkomplikoval nález opuštěného batohu provoz před pardubickým vlakovým nádražím. 

Kdo nechal černý sportovní batoh ležet na vyvýšené zídce u restaurace, to není zřejmé, proto v souvislosti s děním ve světě vzniklo podezření, že by se mohlo jednat i o nástražný výbušný systém, a na místo byl povolán pyrotechnik.

Reklama

Z bezpečnostního důvodu velitel zásahu rozhodl o zajištění zvoleného perimetru, na terminál byl znemožněn příjezd vozidlům MHD, chodci byli odkázáni využít chodník na druhé straně ulice, k hlavnímu vchodu do vlakového nádraží se nikdo nedostal, lidé využívali vzdálenější vchod, nádražní hala zůstala v provozu a vlaková doprava taktéž nebyla dotčena.

Pyrotechnici provedli rentgenový snímek zavazadla, který odkryl obsah batohu. V ten okamžik už mohl být bezpečně otevřen a věci vyrovnány na chodník. Uvnitř byly tepláky, trika, boty, věci k osobní hygieně a plastová nádoba s hrnkem.

Co říci na závěr? Je zřejmé, že lidé své osobní věci neztrácí úmyslně, ale jak je vidět, i taková hloupost zkomplikuje den stovkám dalších obyvatel. Nesmíme zapomenout ani na to, že takový zásah složek IZS kvůli lidské hlouposti je nákladny a opravdu „zbytečný“.

Zdroj: Policie ČR
Foto: Stanislava Gadlenová / Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram