Noc divadel opět po roce v Pardubicích

Pardubice – Třetí listopadová sobota tradičně patří celoevropskému projektu European Theatre Night / Noc divadel, který letos oslaví už deset let své existence v České republice. V sobotu 18. listopadu tak znovu ožijí divadla ve všech koutech naší země, divadelní fanoušky čekají nevšední zážitky, které jsou připravovány exkluzivně pro tento divadelní svátek. Na programu budou workshopy, výjimečná představení, koncerty, semináře, noční prohlídky divadelních zákulisí či diskuze s herci, scénografy a režiséry. 

Východočeské divadlo Pardubice se k této výjimečné události samozřejmě také každoročně připojuje, letos nabídne mimořádný program od 20.30 hodin v Městském divadle po představení komedie Fantastické divadlo. Zábavnou Nocí divadel diváky provedou herečky Martina Sikorová, Karolína Šafránková a Eliška Jechová. 

Zájemci o jedinečnou divadelní noc budou stejně jako v minulých ročnících do programu aktivně zapojeni, jak slibuje dramaturgyně Jana Uherová: „Naše letošní Noc divadel nabídne hned tři aktivity. Ředitel divadla Petr Dohnal provede návštěvníky všemi možnými zákoutími divadla. Dále jsme přichystali divadelní soutěž, která prověří znalosti našeho repertoáru. A ty nejodvážnější účastníky čeká herecký workshop – naše externí spolupracovnice, mladé lektorky dramaturgie si publikum rozdělí do tří skupin a budou společně tvořit, výsledky hereckého workshopu pak na konci večera předvedou ostatním divákům. Zkusit si divadlo na vlastní kůži – to bude hlavním tématem naší divadelní noci." 

Vstupenky jsou v prodeji za symbolických 50 Kč, při koupi vstupenek i na předchozí Fantastické divadlo je vstupné na následný noční program za pouhou 1 korunu.

Autor: Radek Smetana
Foto: Jiří Sejkora
Zdroj: Východočeské divadlo Pardubice