U požáru zasahovalo osm jednotek…

Pardubicko – V pondělí 8. července v 14.16 hodin zasahovalo celkem 8 profesionálních a dobrovolných jednotek z Pardubického kraje u požáru polního porostu v Cholticích.

Profesionální hasiči z Pardubic a Přelouče a dobrovolní hasiči: Heřmanův Městec, Přelouč, Lipoltice, Choltice, Břehy a Zdechovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár průměru asi 0,5km.

Reklama

Kvůli suchu a silnému větru, který komplikoval práci hasičů dostali požár pod kontrolou až po více než dvouhodinovém zásahu. Profesionální hasiči použili dron k mapování situace.

U požáru zasahovalo osm jednotek hasičů
« 1 z 6 »

Hasiči místo události předali veliteli JSDH Choltice. Na místo se dostavil i majitel. Škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši 60 tisíc korun. Příčinou požáru byl lis na slámu.

Profesionální hasiči z Pardubic byli z místa povoláni k dalšímu požáru balíků slámy u obce Libišany.

Požár byl nahlášen v 18.07 hodin. Jednalo se o požár balíků slámy 100x50m. Na místě události zasahovali profesionální jednotky z Pardubic a Hradce Králové a dobrovolní hasiči – Libišany, Staré Ždánice a Březhrad.

Požár balíků slámy u obce Libišany
« 1 z 3 »
Reklama

Příčina vzniku požáru je jako u předchozí události – lis na slámu. Zde se podařilo hasičům uchránit na poli 110 tisíc korun a na technice přes 1 milion korun. Škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice 

  •  
  •  
Reklama