Setkání zahradních železnic v Muzeu Rosice nad Labem…

Pardubice – Na tento víkend (18. a 19. srpna 2018) připravili v železničním Museu Rosice nad Labem akci s názvem „Setkání zahradních železnic“.

Představí se tu různé modelové i hračkové železničky. Od nejmenších měřítek – např. 1:220, přes vozidla jen čtyřikrát menší než jejich předloha, až po skutečné vlaky. Celým areálem muzea je připravena trať parkové dráhy, která zájemce proveze okolo různých exponátů. V provozu bude hned několik lokomotiv, z toho jedna parní. Také si můžete prohlédnout výstavu skutečných kolejových vozidel, kde se v motoráčku s věží můžete občerstvit, v jiném vozidle se podívat na zařízení k opravě kolejí a na konci ve vagónku čeká výstavka modelů různých měřítek. V červeném voze na pomníku je možné se seznámit s historií motorizace tratí, která je připravena ke sto letům republiky.

Reklama

Pro doplnění akce vyrazí výletní motoráček „Hurvínek“ do Slatiňan a zpět. Z Pardubic odjíždí vždy v 9:40 a 12:15, z Rosic pokračuje v 10:20, 14:15 a ze Slatiňan se vrací v 11:15 a 15:28. V Rosicích je pobyt pro prohlídku muzea. Jízdenky ČD v tomto vlaku neplatí.

Podrobnosti a další informace naleznete na www.motoracek.cz.

Zdroj a foto: Pardubický spolek historie železniční dopravy

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram