Láhev v okně projíždějícího vozidla…

CHRUDIM – Chrudimští policisté se v uplynulé době zabývali případem, v němž neznámý mladík v lednu letošního roku hodil do okna projíždějícího osobního vozidla láhev od alkoholu. 

Partu mladých lidí zachytil kamerový systém, díky kterému strážníci i naši policisté začali vytipovávat, kdo by to mohl být. Poškozená věc oznámila i na sociálních sítích, kde si „posteskla“, co se jí stalo. Mladý muž se zachoval opravdu férově. Nečekal, než u jeho dveří zazvoní policisté, ale sám se jí prostřednictvím komunikace na internetu přiznal. Kromě přiznání viny a omluvy s projevenou lítostí nechyběla ani nabídka úhrady škody.

Žena by nyní oznámení nejraději „stáhla“, to však z procesního hlediska není možné. S veškerými uvedenými poznatky a kroky mladistvého, bude spis předán na státní zastupitelství. Tam padne rozhodnutí, zda věc skončí u soudu, nebo dojde k zastavení trestnímu stíhání z důvodu narovnání škody, omluvy a uznání chyby.

V mladické nerozvážnosti někdo udělá kdejakou hloupost, ale postavit se tomu čelem, k tomu je třeba svědomí a kuráž. Chlapec určitě udělal to nejlepší, co mohl. Kamery jsou dnes na různých místech, policisté už věděli, kam se mají vydat, ale v souhře náhod jim volala poškozená, že se jí ke všemu nějaký mladý muž na internetu přiznal. Jak je všeobecně známo, přiznání je polehčující okolnost.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram