Kraj schvaloval dotace do kultury a památkové péče…

Pardubice – Na podporu kulturních aktivit, na preventivní péči o sbírky muzeí a galerií, památkovou péči, podporu subjektů v oblasti kultury a památkové péče také na regionální činnost Východočeského divadla a Komorní filharmonie vydá letos Pardubický kraj více než 32 milionů korun. Dotace schvalovali radní, některé ještě podléhají schválení Zastupitelstvem Pardubického kraje.

„Nejvíce prostředků jde tradičně do památek, je to přes 14 milionů,“ říká 1. náměstek hejtmana pro majetek, investice a kulturu Roman Línek a pokračuje: „Ani tak nemůžeme uspokojit všechny žádosti. Letos rada schválila 48 žádostí a do Zastupitelstva jde 103 ze 188 podaných žádostí. Z těch větších mohu jmenovat obnovu střechy kostela Nejsvětější Trojice v Sezemicích, výměnu střešní krytiny na domě čp. 61 Řestokách, nebo restaurování varhan v kostele sv. Marie Magdalény v Řetové.“

Reklama

Kraj podpoří také tradiční akce jako Hudební léto v Heřmanově Městci, Pardubické letní kino Pernštejn, Mezinárodní hudební festival Letohrad a další. Dotace pomohou také péči o sbírky, například hasičskému muzeu v Kočí nebo Městskému muzeu Jevíčko na restaurování vzácného herbáře.

Dotace pro Východočeské divadlo a Komorní filharmonii zohledňují jejich vystupování mimo domovské Pardubice v kraji a jejich výši musí potvrdit zastupitelé na dubnovém zasedání.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama