Hasičská klubovna ve Svinčanech lehla popelem. Kraj pomůže půlmilionem při budování nové…

Pardubice – Konec roku 2018 znamenal velkou ránu pro dobrovolné hasiče ve Svinčanech na Pardubicku. Vinou žháře zde zcela lehla popelem jejich klubovna. Nyní hasiči plánují na svém pozemku vybudovat klubovnu novou. Pro tyto potřeby byl vytvořen také transparentní účet, na kterém je v tuto chvíli již necelých 300 tisíc korun. Příspěvky přicházejí nejen od soukromníků, ale také dalších sborů dobrovolných hasičů z celé republiky. Pomoc v částce 500 tisíc korun na společném jednání se zástupci sboru přislíbil také hejtman Martin Netolický.

„Požár ve Svinčanech jsem na konci roku zaznamenal a po debatě s krajským zastupitelem a krajským starostou dobrovolných hasičů Josefem Bidmonem jsme se domluvili, že pro zachování spolkové činnosti, která je vedle fungování výjezdové jednotky na mnoha obcích velmi důležitá, přispějeme na vybudování nové klubovny mimořádnou částkou půl milionu korun. Sbor pro potřeby vybudování nové klubovny vytvořil také transparentní účet, na kterém je nyní necelých 300 tisíc korun. Celkově projekt předpokládá náročnost okolo 800 tisíc korun včetně pořízení nezbytného zázemí a aparatury,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Reklama

Sbor dobrovolných hasičů ve Svinčanech, který čítá přes 50 členů, je stejně jako celá řada dalších základem života na obcích kromě soutěží v požárním sportu pořádá například dětské karnevaly, plesy, soutěže v jízdě na starých mopedech, nohejbalové turnaje, pálení čarodějnic, letní kino pro děti, mikulášské nadílky a podobně.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •  
Reklama