Ryanair ruší lety do Londýna z Pardubic…

Pardubice – East Bohemian Airport a.s. provozovatel Letiště Pardubice dnes informovala o zrušení oblíbených letů společnosti Ryanair do Londýna letiště Stansted.

Oficiální oznámení od společnosti Ryanair:
Due to ongoing issue with Boeing Max a/c we have been forced to cancel the below flights for S19.
Vzhledem k současným problémům s letadly Boeing Max a / c jsme byli nuceni zrušit uvedené lety pro letní sezónu 2019. (lety Pardubice – Londýn Stansted, pozn. letiště).

Zrušené lety je týkají období v termínu od 2. července 2019 do 26. října 2019. Společnost EBA a.s., stále zkouší vyjednat pouze omezení letů ne celkové zrušení.

První let do Londýna se uskutečnil 5. září 2017. Prvním, téměř vyprodaným letem z Pardubic do Londýna, odletělo 181 cestujících. Budoucí obsazenost letadel Ryanairu na této lince byla v tu chvíli velkou neznámou. Po ročním provozování linky lze však s klidem říci, že toto nové spojení východních Čech s finanční metropolí na Temži se těší velké oblibě!

Za 12 měsíců provozu této linky ji využilo téměř 50 tisíc cestujících. Letadla irského dopravce na trase Pardubice – Londýn a Londýn – Pardubice rotují 3x týdně, a to v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Přesto, že doba mezi příletem a odletem letadla podle letového řádu Ryanairu je pouhých 25 minut, což bylo pro letiště velkou výzvou, podařilo se všechny lety spolehlivě odbavit. Jedenkrát byl let z Londýna zrušen, a to z důvodu nepříznivého počasí v Londýně, jednou letadlo dosedlo na pražské Ruzyni, kvůli husté mlze v Pardubicích a ve čtvrtek 3. 5. 2018 byl let kompletně přesunut do Prahy, z důvodu výměny hardwaru na řídící věži Armády ČR.

Průměrná obsazenost okolo 90% je tedy pro tuto linku v prvním roce výborným vysvědčením, o čemž svědčí i úspěšná jednání o dalším spoji Ryanairu do španělského Alicante (první let se uskutečnil v březnu 2018, v provozu březen – říjen).

O mimořádnosti otevření linky Pardubice – Londým nejen v lokálním měřítku svědčí také udělení ocenění „Route of the Week" od leteckého serveru anna.aero

.

Zdroj a foto: East Bohemian Airport a.s.

Letiště Pardubice trpí na „uzemnění" letadel Boeing 737 MAX 8. Ruší se další linky…