Letiště Pardubice trpí na „uzemnění" letadel Boeing 737 MAX 8. Ruší se další linky…

Pardubice – Letiště Pardubice přichází o další pravidelné linky a to hlavně díky „uzemnění" letadel Boeing 737 MAX 8, které má ve flotile jak společnost Ryanair, tak i další z dopravců společnost Smartwings. Ryanair již nedávno oznámil zrušení pravidelné linky Pardubice – Londýn Stansted. Nyní došlo k oznámení společnosti Smartwings o rušení letů na letní sezónu s odlety z Pardubic.

Aktuální vyjádření leteckých společností a cestovních kanceláří:..


Vyjádření společnosti CK VVV TOUR CZ1 (dne 18.4.2019)

Vážení zákazníci.
Dovolujeme si Vás informovat o situaci ohledně zájezdů do Bulharska s odletem z Pardubic.
Týdenní zájezdy do Bulharska budou uskutečněny z letiště Pardubice, protože se konají tak jako každoročně s leteckou společností Bulgaria Air v období od 15.6. do 31.8.2019.
Momentálně sháníme řešení na vícedenní pobyty. Nepůjde o zrušení dovolené, ale  maximálně se změní místo odletu na letiště Praha.
O této situaci Vás v nebližším termínu budeme informovat.
Děkujeme za pochopení.


Vyjádření společnosti Smartwings, a.s. (dne 17.4.2019)

Můžeme potvrdit, že pravidelné linky Smartwings  (do destinací: Heraklion, Rhodos, Antalya, Burgas) během letní sezóny z Pardubic operovány nebudou.

Důvodem je „uzemnění" letadel Boeing 737 MAX 8, kterých má Smartwings ve flotile sedm  a dalších devět měla společnost obdržet do začátku letní sezóny. Nová letadla Boeing 737 MAX 8 tak měla v letní sezoně činit zhruba jednu třetinu flotily Smartwings. Vzhledem k rozsahu dopadů, které globální „uzemnění" letounů na naši společnost má, se tak není možné se nepříznivým efektům zcela vyhnout. (pozn. pro Vaši informaci, z Prahy Smartwings nabízí během letní sezóny pravidelné linky do každé z těchto destinací viz výše až 4x denně).

Co se týče CK, s cestovními kancelářemi jsme v kontaktu a pracujeme na optimalizaci letových řádů.


Vyjádření cestovní kanceláře CK FISCHER (dne 12.4.2019)

Vzhledem k mimořádné situaci, spojené s pozastavením provozu typu letadel Boeing 737 MAX 8 na celém světě a nutných úprav letových řádů společnosti Smartwings, bychom Vám rádi poskytli důležité a aktuální informace spojené s odletovým letištěm Pardubice.

Jsme rádi, že Vám můžeme sdělit, že pro všechny klienty naší cestovní kanceláře budou zachovány odlety z Pardubic do Bulharska (příletové letiště Burgas) a ve většině případů také do Turecka (příletové letiště Antalya). U odletů z Pardubic, které měly být operovány na řecké ostrovy Kréta a Rhodos, se pro Vás snažíme najít nejlepší možné řešení, o kterém Vás budeme včas informovat.

Vážení klienti, děkujeme Vám za pochopení této mimořádné situace. Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě a situaci se intenzivně věnujeme tak, aby pro Vás bylo řešení co nejpřijatelnější.


Oficiální oznámení od společnosti Ryanair (dne 8.4.2019)
Due to ongoing issue with Boeing Max a/c we have been forced to cancel the below flights for S19.
Vzhledem k současným problémům s letadly Boeing Max a / c jsme byli nuceni zrušit uvedené lety pro letní sezónu 2019. (lety Pardubice – Londýn Stansted, pozn. letiště).

Zrušené lety je týkají období v termínu od 2. července 2019 do 26. října 2019.


Zdroj: Smartwings, a.s. / East Bohemian Airport a.s. / Pardubice ŽIVĚ
Foto: ilustrační Smartwings, a.s.

Ryanair ruší lety do Londýna z Pardubic…