Zaútočil nožem: Již druhý den po zadržení byl 20letý mladík obviněn hned ze tří trestných činů

Chrudimsko – Ve středu 29. března 2023 v 15:11 jsme přijali oznámení od svědků týkající se konfliktu mezi dvěma muži, které vyústilo fyzickým napadením staršího z nich. K incidentu mělo dojít kolem 15:00 na Palackého třídě v Chrudimi.

Na místo ihned vyrazily policejní hlídky z chrudimského obvodního oddělení, oddělení hlídkové služby a z dopravního inspektorátu. Policisté agresivního útočníka již po 4 minutách od oznámení na místě za použití donucovacích prostředků zadrželi. S mužem provedli dechovou zkoušku, která vyšla pozitivně s hodnotou 1,82 promile alkoholu v dechu. Agresor skončil v policejní cele.

Pro policisty to nebyl nikdo neznámý. Agresorem byl 20letý mladík, který měl napadnout a vyhrožovat 38letému muži, po kterém požadoval poskytnutí cigaret. Po odmítavé reakci poškozeného mělo dojít k jeho fyzickému napadení, které směřovalo do oblasti hlavy. Poškozenému měl vyhrožovat, že pokud se k němu otočí zády, tak do něho vrazí nůž. Poškozený se snažil z místa utéct, po několika metrech byl ale opět napaden. Poškozenému se nakonec podařilo muže od sebe odstrčit. Na to měl ale útočník vytáhnout z kapsy nůž a několikrát se jím po poškozeném ohnat. Ten začal utíkat a nakonec se mu podařilo schovat v jedné z prodejen.

Po napadení muže se ještě útočník vydal do prodejny smíšeného zboží, ve které odcizil u pokladny vystavené zboží – balení zapalovačů, a při odchodu poškodil skleněnou výplň dveří. Krádeže v obchodě se dopustil i přesto, že byl v posledních 3 letech za krádež odsouzen.

Případ si převzali chrudimští kriminalisté a již druhý den od zadržení, 30. března 2023, mladíka obvinili z trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a krádeže. Rozšířili tím jeho trestní stíhání, které kriminalisté zahájili už na počátku týdne pro trestný čin loupeže ve spolupachatelství. K té  došlo v úterý 7. března 2023 v jednom chrudimském bytě, kde společně s 26letým známým „vymáhali" údajný dluh jejich kamaráda. Společně tam odcizili dvěma poškozeným mobilní telefony. Odcizení telefonů mělo předcházet fyzické napadení staršího z nich.

Vyšetřovatel z chrudimského oddělení obecné kriminality v pátek 31. března 2023 podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval a obviněný tak skončil ve vazbě. V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR