Malé pardubické občánky nově vítají i děti z mateřinek

Pardubice – Vítání občánků už nebude pouze o proslovu, společném focení a předání dárečků. Pardubická radnice nyní přišla s novinkou, díky níž se do slavnostního aktu zapojí také děti z místních mateřinek. Program tak bude zpestřen o představení nejrůznějšího typu, od zpěvu a tance po přednes básniček.

„Přemýšleli jsme, jak tradiční vítání občánků oživit, aby to nebylo jen o tom společně se vyfotit, předat dárek a odejít. Nakonec jsme se rozhodli, že do slavnostního aktu zapojíme předškolní děti z našich pardubických mateřinek, které na radnici vystoupí s vlastním krátkým představením. Pro rodiče to bude zpestření, děti zas budou určitě rády, když budou moci předvést svůj talent," informuje o novince magistrátu vedoucí matriky Lucie Potocká.

Vítání občánků se koná vždy v úterý v prostorách obřadní síně pardubické radnice. Kulturní představení si každá ze zapojených mateřských škol připravuje podle svého, často volí přednes básniček, zpěv, krátké taneční vystoupení či vystoupení s hudebními nástroji. „Pojali jsme to i jako takovou malou prezentaci pardubických mateřských škol, protože zde máme opravdu šikovné děti. Zapojení jsme však nechali čistě na jednotlivých mateřských školách, které jsme předem oslovili. Pokud by měla některá ze zbývajících školek zájem se také zúčastnit, určitě není problém se dodatečně přihlásit," dodává Lucie Potocká s tím, že zatím se k této novince při vítání občánků připojilo celkem šest školek – MŠ Brožíkova, MŠ Koníček, MŠ Kytička, MŠ Korálek, MŠ Mladých a MŠ Zvoneček. Další případní zájemci z řad mateřinek se mohou ozvat odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu na e-mail iva.kamenicka@mmp.cz nebo telefonicky na číslo +420 466 859 531.

Kulturním vystoupením dětí však obohacení programu vítání občánků nekončí. Další novinkou je dřevěný houpací koník, který je odteď pravidelným účastníkem setkání. Jelikož je vítací akt určen dětem do 1 roku, mohou si rodiče vybrat, zda ty starší ratolesti nebudou chtít namísto v postýlce vyfotit přímo na koníkovi.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic