Zastavené dodávky tepla do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi

Pardubicko – Byly zjištěny netěsnosti na hlavních napaječích do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi. Tato porucha je bohužel spojena s dočasným odstavením celé soustavy Elektrárny opatovice > EOP Distribuce, a.s..

Naši technici již lokalizovali všechny netěsnosti a intenzivně pracují na odstranění závad. Po stabilizaci sítě a obnovení tlaku v soustavě najedou záložní zdroje.

V nejbližších hodinách Vás zde budeme informovat o dalším průběhu dodávek tepla a teplé vody. Předem se omlouváme za nepohodlí, ale děláme vše proto, aby obnovení dodávek tepelné energie bylo co nejrychlejší.

Děkujeme za Vaši trpělivost a pochopení. 

Zdroj a ilustrační foto: EOP Distribuce, a.s.

V souvislosti s ranní poruchou na horkovodu za Hrobicemi směrem do Pardubic a omezení dodávek tepla pro Hradec Králové, Pardubice a Chrudim, se o aktuální situaci a výhled obnovení dodávek zajímal hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martin Netolický.

"Byl jsem ujištěn, že pracovníci Elektrárny Opatovice činí maximum k tomu, aby byla celá, v tuto chvíli odstavená soustava, v co nejkratší možné době opět uvedena do provozu. Technici elektrárny již lokalizovali všechny netěsnosti a pracují na odstranění závad. Poté, co dojde ke stabilizaci sítě a obnovení tlaku v soustavě, budou aktivovány záložní zdroje tak, aby bylo následně možné obnovit většinu dodávek tepla a teplé vody pro Pardubice, Chrudim a Hradec Králové," uvedl hejtman Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták – Pardubický kraj