Pes dovedl strážníky k opilému majiteli. Pak si ho i odvedl domů

Pardubice – Pes – nejlepší přítel člověka. A to platí i tehdy, když se majitel opije jako zvíře. Na čerpací stanici přijeli strážníci o půl třetí ráno odchytit štěně psa, kterého si tam měl zapomenout jeho majitel. Že to nebude jen tak pochopili strážníci hned, jak vystoupili z vozu.

Pes se dal na ústup do nedalekého průjezdu, kam ho strážníci následovali a kde krom jiných nepoužitelných věcí ležela i jedna lidská postava. V tomto bodě již bylo jasné, kdo je tady pánem. Poté, co hlídka lehkým škádlením jedné líce zcela bezvládného vládce tvorstva (za použití přiměřeného důrazu) probudila, zkonstatovali strážníci, že člověk je v pořádku. Jen svého psa v průběhu noci vyměnil za opici. Následně tedy situaci vyřešili s tím rozumnějším z uvedené dvojice a pověřili zástupce nižšího živočišného druhu, aby si svého opilého pána odvedl do nedaleké ubytovny. Nejlepšímu příteli člověka tímto děkujeme. Bez přípravy totiž dost možná složil zkoušky asistenčního psa. 

Probouzení, hledání a zachraňování opilců

Problémy s opilci v Pardubicích je něco jako nekonečný příběh a poslední dobou nejen, že je svému jménu věrný, ale doslova všudypřítomný. Krom opilého páníčka, ke kterému strážníky dovedl jeho vlastní pes, měli strážníci za úterý několik dalších případů. Prvním byl muž, který stočen do klubíčka předstíral na jednom z opuštěných stanovišť elektrickou koloběžku. Strážníci jej uvedli do reality, vzpřímeného postoje a odeslali dobíjet na to správné stanoviště. Na Zborovském náměstí našla hlídka na lavičce rovnou šest kousků. Šlo o šest plechovek piva, ke kterým pod lavičkou dohledali i jejich bezvládného majitele. Ten po probuzení dýchnul 3,69 promile alkoholu. Během čekání na záchrannou službu si chtěl další pivo otevřít. Jakože na cestu. To už mu strážníci ale nedoporučili.

Dalšího opilce hlídka hledala v Bělehradské ulici poté, co se pokusil neúspěšně odemykat cizí byt s krvácející ranou na hlavě. Strážníci muže našli bloudícího po domě a předali jej do péče záchranné služby. Další z konzumentů alkoholu byl unaven natolik, že se uložil na kraj vozovky, kde se pokusil vytvořit odpočívací pruh. Tento záměr mu strážníci překazili a podrobili ho nejhoršímu možnému trestu. Na místo přivolali jeho vlastní manželku, která si pro něj na místo skutečně přijela a souhlasila, že se o něj dále postará sama, což by za těchto okolností mohlo znít i hrozivě. Poslední a hlasitou tečku udělal další muž, který se potácel jako mim předvádějící souboj s vichřicí v noční ulici. To už na místo směřovala hlídka, kterou zavolal garážmistr městské policie. Ten celou etudu pozoroval a vytušil hrozící finále. A na to bohužel došlo. Muž těsně před příjezdem hlídky upadl hlavou na chodník takovou intezitou, že budeme našeho kolegu s bohatými zkušenostmi s dopadem tropického ovoce citovat: „To zaznělo, jako když praskne kokosový ořech."

Dopad na zem vzápětí potvrdila přijíždějící hlídka, která se pokusila muže probudit. To se podařilo až na několikátý pokus, protože se uvedl do stavu hlubokého spánku navzdory tomu, že hlavní úder od chodníku nedostal do spánku, ale do týla. Strážníkům se nakonec povedlo navázat s omráčeným mužem kontakt a přivést jej zpět k vědomí a odeslat s posádkou záchranné služby do nemocnice. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice