Pro řidiče letěl vrtulník

Svitavsko – Od včerejšího večera svitavští dopraváci šetří nehodu osobního vozidla a autobusu v Rychnově na Moravě. Řidič Felicie při průjezdu zatáčkou vjel do protisměru, kde se střetl s autobusem. Všichni tři cestující i osmačtyřicetiletý řidič autobusu naštěstí vyvázli bez zranění. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, i ta dopadla dobře. Negativní.

Čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozidla skončil zaklíněný v autě. Při příjezdu policistů na místo nehody však už byl v péči zdravotníků. Muž se zvládnul podrobit jak dechové zkoušce, tak orientačnímu testu na drogy. Od té chvíle bylo jasné, že neměl za volantem co dělat. Hodnota alkoholu v dechu byla tři čtvrtě hodiny po nehodě 1,16 promile. I test na drogy byl pozitivní a to na látku amfetamin/metamfetamin. Při následné lustraci policisté zjistili, že muž není v současné době držitelem řidičského oprávnění a řídil vozidlo, které jednak nemá platnou technickou kontrolu a ani sjednané zákonné pojištění vozidla.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny hrozí řidiči až rok vězení.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR